Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Szerdán megyek fül-orr-gégésze...

Szerdán megyek fül-orr-gégészetre, "gombócot" érzek a torkomban. Gégerák?

Figyelt kérdés

Nos először is, elolvastam minden oldalt a tüneteivel kapcsolatban, és ugyebár ez a tünet is köztük van, de azon kívül semmi mást nem tapasztaltam. Nem vagyok rekedt, a hangom normális, semmi légzési nehézség, se nyelési (kivéve, hogy érzem azt a valamit), se köhögés, se csomó a nyakon, gyakorlatilag ezen kívül egészségesnek érzem magam. Hozzá kell tennem, hogy rendesen dohányzom (habár amióta ez van a torkommal (3napja kb.) alig-alig). Ahogy olvastam leggyakrabban 40 fölött jelentkezik, én 20 éves vagyok.


Nos az ugye természetes, hogy ilyenkor az ember megijed. De azért írok még adatokat:

Ha rendesen eszek, vagy környezetváltozáson esek keresztül (pl. kimegyek sétálni, vagy egyetemre) akkor se érzem. Most, hogy úgy ülök laptoppal, hogy a fejemet lefelé hajtom, mert a gép az ölemben van érzem elég rendesen. Hozzá kell tennem, hogy lehet, hogy vaklárma, mert körülbelül két órával a tünet előtt egy erősen szálkás halászlét ettem, szóval lehet egy fennakadt kicsi szálka is, ami miatt kissé bedagadt ott belül, vagy ilyesmi, hogy őszinte legyek, nem értek hozzá.


Csak azt szeretném tőletek megkérdezni, hogy ti mit gondoltok erről az esetről?


2011. okt. 24. 23:53
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem szerdán a fül-orr-gégész pontosan megmondja.


Lehet stressz, vagy reflux is, de nincs értelme látatlanban találgatni.

2011. okt. 25. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Az természetes, hogy a pontos okot csak szerdán fogom megtudni, de ilyenkor az ember hajlamos a találgatásra és megakarja tudni mások tapasztalatait is (mondjuk ki, pozitív tapasztalatokat akar hallani, de építő jellegű a negatív is).
2011. okt. 25. 00:11
 3/3 anonim ***** válasza:

Az is lehet, hogy valamelyik manduláddal van baj, szerintem semmiképp se arra gondolj, hogy esetleg gégerákod lehet.


Nagyon fontos, hogy szokj le arról, hogy ön-diagnosztizáld magad, mert nagyon el tud vinni rossz irányba. Én egyszer meg voltam győződve róla, hogy cukorbeteg vagyok, mert egy csomó tünetében magamra ismertem, addig meg sem nyugodtam, míg nem mérték meg. Jobb nem is lehetne az értékem.


Majd írd meg mit mondott a dottore!

2011. okt. 25. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!