Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A nyaki ultrahang mennyire...

A nyaki ultrahang mennyire pontos és megbízható? Én vagyok ennyire hipochonder, hogy ezeket is kétségbe vonom?

Figyelt kérdés

Tisztelt olvasók!


A véleményeteket szeretném kérni a következő igen kellemetlen probléma kapcsán.


Július elején a nyakamon enyhe torokfájás kíséretében (amely nyeléskor szúró érzéssé alakult) egy babnyi csomót fedeztem fel. Akkor érzékeny volt a tapogatásra, s laikusként gyulladásos eredetűnek tituláltam az egészet. Gondoltam már megint valami gyulladás. A torokfájás elmúlt, de a csomó megmaradt azóta is. Elmentem vérvételre, ami nagyon jó lett, leszámítva, hogy pajzsmirigy alul működésem van. Voltam nyaki UH-n is, ahol nyirokcsomókat detektáltak, kóros eltérést nem tapasztaltak, tehát a leletemre semmi ilyen gyanú nem került leírásra. A vérvizsgálatomat kielemeztettem, és a doktornő azt mondta, hogy a közelmúltban egy EBV (mononukleózis) fertőzésen estem át. Háziorvosom a leleteim alapján azt mondta, hogy nincs semmi bajom. Néha-néha a torkom duzzadt nyirokcsomó felőli oldala fájdogál, és esténként pár napja 37.1 °C mérek; ez a maximum. Én már teljesen beleőrültem ebbe, mert olvastam a limfómáról. Sajnos az egész nyaram a semmibe veszett a sok idegeskedéssel. Már több orvos (fül-orr-gégész) véleményét kikértem, mind azt mondta, hogy az UH-n látszott volna, ha bármi baj van. Egyszerűen nem tudok megnyugodni, annyira belevésődött az agyamba ez a hülye limfóma rémkép. Az egyik orvos ismerősöm már azt mondta, hogy nem tud mit kezdeni velem, ha ennyire nem hiszem el a leletek alapján alkotott diagnózist, menjek el egy fül-orr-gégészeti szakrendelésre. Ekkora paragépet, mint én, még Ő sem látott 23 éves praxisa alatt. Tulajdonképpen ez a kis hőemelkedés nyomta fel bennem a pumpát megint. Nektek mi a véleményetek? Megint csak őrlődöm két malom között, és toporgok, mint a szarógalamb.


2010. aug. 9. 21:37
 1/5 anonim ***** válasza:
Csináltass még egy ultrahangot. De szerintem egy kicsit hipochonder vagy:D De hát sose lehet tudni...az orvosok is tévedhetnek:)
2010. aug. 9. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ja, majd a sírodra is az lesz írva: Ugye megmondtam! :)))


A nyaki lágyrészek UH vizsgálata arról (is) informálhat, hogy van-e kórosan megnagyobbodott nyirokcsomó azon a területen és ha van, annak milyen a szerkezete. Bizonyos méret alatt nem tekintik kórosnak a nyirokcsomókat, sokszor előfordul, hogy valamilyen gyulladásos betegség után "úgy marad" egy-két csomó, de az nem tekinthető kórosnak. Ha a legkisebb gyanú is felvetődik, hogy kóros is lehet, tűszúrásos szövettani mintavételt végeznek, amely megmondja, hogy milyen sejtek vannak benne.

Azért limfómánál elég komoly eltérések szoktak lenni a véreredményekben is. A pár alkalommal előforduló hőemelkedés sem tekinthető valamilyen halálos betegség biztos előjeleként :)


Az általad leírtak alapján nincs olyan orvos, akinek elhínnéd a szakvéleményét. Győzd meg magad, hogy nincs bajod.

2010. aug. 9. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha az orvosok nem tudnak megnyugtatni, akkor mi miért tudnánk?! Nekem is ugyanez volt a bajom, 1 hónap alatt ment le a nyirokcsomóm, és csak 5 napig fájt. A doki mondta hogy akkor menjek vissza ha 1-2 hónap után nem megy le, vagy nagyobbodik. Nem nagyobbodott, elmúlt. Megnyugodtam. A limfómás baromságot meg felejtsd el, azért ez komplexebb dolog annál mint ahogy leírják... ha a legkisebb gyanúja is felmerülne, azonnal küldenének szövettani vizsgálatra. Nem küldtek, nincs semmi bajod, nyugodj bele.
2010. aug. 11. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
76%
Ja, és ne olvasd a webbeteg.hu, weborvos.hu, hazipatika.com, meg az ilyen kretén oldalakat... csak beszaratnak, semmi másra nem jók.
2010. aug. 11. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Hidd el az orvosnak. Sajnos én is mindig elkövetem a hibát, hogy gugli orvost játszom és utána szét idegeskedem magam. Ma voltam ilyen ingyenes egészségügyi szűrővizsgálaton, és a szájürevizsgálat során a doki megtapogatta a nyaki nyirokcsomóimat is - visszarendelt nyaki ultrahangra. Megkérdeztem, aggódnom kell-e, azt mondta, nem. Persze neki esetem a webbetegnek és a fent említett oldalaknak és most tűkön ülök kínomba hogy megcsináltassam azt a vizsgálatot mert beparáztam. De a dokinak hiszek.
2014. ápr. 5. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!