Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek az eutanáziá...

Mi a véleményetek az eutanáziáról?

Figyelt kérdés
2011. okt. 27. 06:39
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Én tutira bevezetném.

Semmi értelmét nem látom annak hogy a gépek életbe tartsanak, úgy hogy esélytelen hogy valaha is normális életet fogok élni, csak a halotti anyakönyvi kivonatomba magasabb lesz az évszám.

Szerintem hozzátartozó ként is jobb az hogy "kész meghalt, tudtuk hogy ez vár rá", mint hogy nap mint nap meglátogatni, látni hogy szenved, vagy épp totál nem érez semmit és minden telefon csörgésnél attól rettegni hogy "na vajon a kórház, hogy meghalt".

Sajnos nem olyan rég láttam a legjobb barátaimnál, a nagyijuk kórházba került, tudtuk hogy már csak napjai vannak hátra.2 hónapig húzta, ezalatt a barátaim teljesen tönkre mentek lelkileg, főleg a látogatások rázták meg.A vége fele már ők maguk is azt mondogatták, hogy meddig, mire vár még?!Neki is és nekik is jobb lenne minél előbb túl esni rajta.Pont egy órával a halál beállta után hívtam a barátnőmet, akkor még nem tudtam mi van, és bár zokogott de lehetett hallani a hangján a megkönnyebbülést amikor kimondta hogy elment.

Egy beteg haldoklónak, és a családjának a legnagyobb áldás szerintem az eutanázia.

2011. okt. 27. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Pont ez volt ma bent is a téma.


Orvosi indokkal, öntudatlan ember esetén: Hogyha az ember egészségi állapota indokolja akkor 3 különböző orvos aláírásával illetve egy hozzátartozó engedélyével lehetne megejteni.


Saját kérésre: Legalább fél évre előre, minimum egy vér szerinti rokon beleegyezésével.

2012. jan. 23. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Mármint úgy lenne ideális. De a legtöbb országban pillanatnyilag illegális.
2012. jan. 23. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!