Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi a véleményed a passzív...

Brain Storming kérdése:

Mi a véleményed a passzív vagy aktív eutanáziáról?

Figyelt kérdés

Élnél vele?.. Természetesen, csak akkor, ha úgy adódik!

Az eutanáziáról: [link]


2010. dec. 22. 21:39
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha ez a kifejezés azt akarja tudatni velünk h lemondhatunk az illető gyógyításáról ill szenvedésétől fosztjuk meg akk leírom mit gondolok róla.


Tegyük fel h van 1 rákbeteg ember döntenem kéne a sorsáról nyílván azt kérném az orvosoktól h fosszák meg a szenvedésétől.

De ha 1 idős ember gondviselője vagyok és gépre van kötve nyílván nem kérném h kapcsolják le a lélegeztető gépről ha csak nem szenved.

18/F

2010. dec. 22. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

Hát, szerintem ha maga a beteg is beleegyezik, akkor szerintem egyértelmű, hogy nem tagadnám meg tőle, az ő élete, ő dönt. Viszont ha nem tud róla... hát, az már egy nagyon nehéz kérdés :S


Hogy "élnék"-e vele? (jajj de morbid ezt kimondani) Hát, elképzelhető.

2010. dec. 22. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Na de sok lett a szóismétlés. Meg lemaradt, hogy 16/F
2010. dec. 22. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem hülyeség, hogy társadalmi érdeket sért... Az embernek igenis legyen joga rendelkezni az élete végéről, ha úgy akarja. Bár ha valaki nagyon meg akar halni, akkor segítség nélkül is megölheti magát. Viszont más ne dönthessen róla. Tehát egy gépekkel életbentartottat, ha akármilyen kis esély van is, életben kellene tartani. Az esélyteleneket viszont nem értem minek... csak foglalja a helyet, ami másnak az életébe kerülhet esetleg sajnos. Persze ha valaki hitelesített magánokiratbaadná, hogy ilyen helyzetben kapcsolják le, az megint más kérdés.
2010. dec. 23. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
90%

az életed a tied. a szüleidtől kaptad, ők hoztak a világra. nehogy már más emberek döntsenek arról h nekem élnem kell, akkoris ha szenvedek és minden bajom van. max a szüleim, hiszen ők adták az életemet, de a szülők úgyis a legjobbat akarják a gyereküknek, és ha a gyerek (vagy nem gyerek) szenved, kínlódik, akkor hagyják elmenni, hagyják had legyen neki jobb. fájdalmas, nagyon...de jobb így neki.

de más, idegen emberek, ők ne döntsenek az én életemről. az ég világon semmi közük hozzá.

2010. dec. 23. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!