Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mitől lehetnek ezek a tünetek?

Mitől lehetnek ezek a tünetek?

Figyelt kérdés

21éves lány vagyok és mostanában az alábbi tüneteket észlelem.;

Álmatlanság, pl hajnali 3óra van és most se tudok aludni, mellkasi fájdalom legfőkébb a szivemnél, és a legfőbb tünetem a szivem, tehát sokszor vettem észre mostanában hogy kihagy ütéseket, tehát ver kihagy egyet megint ver...és ez kezd folyamatos lenni...nem tudom mitől lehet, pánikbetegségem is van de már elhagytam a gyógyszert amit szedtem rá 4hónapja, meg az hogy 3műszakban dolgozom egy ilyen összeszerelő gyárban, és elég nagy mostanság a hajtás, a nyomás ránk, és bevallom néha már gyomorideggel megyek be...most nem tudom hogy a sok idegeskedés meg a stressz okozza vagy lehet hogy szívbeteg lennék? Kezdek félni.....:/


2011. okt. 24. 02:50
 1/2 anonim ***** válasza:

"21éves lány vagyok és mostanában az alábbi tüneteket észlelem.;

Álmatlanság, pl hajnali 3óra van és most se tudok aludni, mellkasi fájdalom legfőkébb a szivemnél, és a legfőbb tünetem a szivem, tehát sokszor vettem észre mostanában hogy kihagy ütéseket, tehát ver kihagy egyet megint ver...és ez kezd folyamatos lenni...nem tudom mitől lehet," - na itt (tanultam eü.-t ) - már mondtam volna ~99% hogy pánik betegség.


Persze egy teljes kivizsgálás ami ilyenkor amúgy sem árt,

EKG, tüdőröntgen (amúgy is kötelező szűrést is teljesíted legalább, labor és alap dolgok után).


Pánik betegségre. Két alap megoldás van (plusz egy, a teljes életmód váltóztatás). A két módszer

(1.) egyszerűbb olcsóbb: benzodiazepinek kellő FAJTÁJÚ (van ami szinte 0 mellék hatású, nálad is csak ez nagyon egyéni melyik)

[link]

Max. 10 nap alatt kiderül jó-e és 2 hét alatt szinte bíztos megtudni van-e mellék hatás. Ezek nem igazi gyógyszerek ("pszicho aspirin"-ek) De remek megoldást nyújtanak korunkban, kellő körültekintéssel és dozissal ami nyugodtan lehet napi 4-5 vagy több mg is pár évig.


klonazepám (Rivotril), alprazolám (Xanax, Frontin) - számít hogy melyik, hiába generikum, diazepám (Seduxen) ha éjszakai, akkor nitrazepám (Eunoctin) etc.


No ezekről, már a dokiknak én adok szó szerint tanácsot, amit többség meg is fogad.

Tőlük tanultam, és terápiás közegekben tapasztalva velük megbeszéltem ezek hatásait és esetleges mellékhatásait.

Fő gondok pl. elhízás csak lehet, nem kötelező sőt , ilyenkor válts azonnal! -

csak rossz választása esetén, vagy függőség, ha amúgy meg alkoholok függőség vagy más szerfüggőjévé is, váltál volna úgy is (ami amúgy még rosszabb is lett volna) , és kettő, ami elkerülhetetlen hozzászokás (ilyenkor a második legjobbal váltva kell kezelni egy ideig és vissza) és a minimális hosszú távú emlékezetroncsolás. (pánik betegségnél éppen csak állatában használ pont ez.)

Az anti-deprenszások és hangulatstabilizálók kiválasztása túl kockázatos, és hosszú és feleselgess (kockázat) pánikbetegségek 95+%-nak esetén. És megválható napirendszeres mozgással. Ami a másik módszer is egyben. Saját ízlésed és igényed szerinti mozgás napi 1-2 óra (lehet biztos megoldás, kevesebb kevésbé biztos).


Ha évtizedes távlatokban nézzük, és nem múlik el addig az ok, csakis pszichológus segít. De a legtöbb oka a pánikbetegségnek soha nem tart ki 10 éviig. (pontosabban ok együttes.)


Nem csodaszerek a benzodiazepinek, de teljes életmódváltás, pszichoterápia és az ok elmúlásáig vagy mellett 95+%-ban meg tudják oldani a gondot.)

Pánikbetegség - Önmagában 90+%-ban meg tudják oldani a gondot.


"4hónapja, meg az hogy 3műszakban dolgozom egy ilyen összeszerelő gyárban, és elég nagy mostanság a hajtás, a nyomás ránk, és bevallom néha már gyomorideggel, megyek be...most nem tudom, hogy a sok idegeskedés meg a stressz okozza vagy lehet hogy szívbeteg lennék? Kezdek félni.....:/" - igen ezt tíz évig kezelheted vele például. Ami amúgy szinte biztosan napi 3-5 milligrammot jelent, 2-3 nem egyenlő részletben való bevétellel és ezzel megoldható.

Amúgy tanulj szakmát! Ami nem csak papíron keresett.


Sok éves gyakorlat, tanulás ás annó személyes tapasztalat miatt ezeket bizton állíthatom.

2011. okt. 24. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Amúgy tanulj szakmát! Ami nem csak papíron keresett.

És legvalószínűbb

vagy Rivotril vagy Xanax vagy Frontin.


pánikbetegség


1.) ébredés után 0,5-1,5mg - ha nem álmosit akkor több is

2.) ebédidőben 0,5-1,0mg - ha nem álmosit akkor több is

3.) elalvás előtt 1,5-2,5mg


Ha alul vagy túl szeded vagy mellékhatás esetén nem váltasz rontanak. De ez pár hét alatt ~100% belőve meg előzhető.

2011. okt. 24. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!