Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Több, mint két éve nem eszem...

Több, mint két éve nem eszem húst, eddig semmi bajom ne volt, sőt. Most pedig 4 hónapja hullik a hajam. Lehet összefüggés?

Figyelt kérdés

3 havonta megyek vérvételre, soha nincsen semmi problémám, sőt, amióta nem eszem húst, még egy *-os sem volt a vasam, és ezt most komolyan mondom. Ráadásul nagyon változatosan étkezem, újabban fehérjeitalt is iszom, biztos amit biztos (ez amúgy az összes esszenciális aminosavat is tartalmazza).

A hajam egyébként egészségesen néz ki, sima tapintású és fényes, a körmöm is rendben van. Viszont két hónapja már mensim sincs. Mielőtt lehurrognátok, hogy akkor miért nem megyek orvoshoz, mondanám, hogy folyamatosan járok. Egyszer már voltam nőgyógyásznál is, akit akkor nem igazán érdekelt a rendszertelen menzeszem, hát azóta már egyáltalán nincs. Bőrgyógyásznál is voltam, fogászaton is, hematológusnál, most endokrinológiára várok (decemberig:S), meg elmegyek egy másik nőgyógyászhoz. De azt, hogy nem eszem húst, eddig még nem közöltem, mert 1) azóta még csak beteg sem voltam egyszer sem, sokkal egészségesebb vagyok 2) annyira természetes már, hogy nem is gondoltam, mondjam-e. Meg nem hinném, hogy két év múlva puff, egyszer csak emiatt kezdene el hullani, amikor nem is változtak az étkezési szokásaim.

Szerintetek? És a "hús nélkül nincs élet" c. válaszokat kérem mellőzni. Különben tojást, tejtermékeket rendszeresen fogyasztok.


2011. okt. 29. 20:50
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

hú, köszi. akkor a cinket még megpróbálom.

és sajnálom, de nem fogok húst enni. nem TUDOK húst enni. Rosszul vagyok, amikor asztalnál is látom az inait, ereit, a gerincét, a porcokat... már attól is kiráz a hideg, ha látom, amikor más eszi.

2011. okt. 30. 11:23
 12/19 anonim ***** válasza:
Én sem eszem húst, ugyanazzért amiért te sem. De én marha régóta nem, és mégsincs ilyen bajom, szóval neked sem emiatt vannak ezek a tünetek.
2011. okt. 30. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
12%
Az utolsó kettőnek, ez valami nem normális dolog ám.
2011. nov. 2. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
Nem értem, mi a nem normális. Tudtommal a "vegetáriánus", mint betegség, nem szerepel a pszichológia szakkönyvekben. Ez van, ha nem tetszik, így jártál:) Nem tehetek róla, hogy az ex-élőlényt látom a húsos kajában. Egyébként kíváncsi vagyok, hogy ha nem lehetne a teszkó pultjairól leszedegetni a csomagolt tápos csirkét, akkor hány ember állna neki otthon saját kezűleg disznót meg csirkét vágni.
2011. nov. 2. 17:27
 15/19 anonim ***** válasza:

14:13 as vagyok. Én tisztában vagyok vele, hogy pszichológiai dolog miatt nem megy a húsevés. Mondjuk egyenlőre nekem ez így megfelel!

Kérdező! Kiderül már mi a baj?

2011. nov. 2. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
18%
Pedig a vegetáriánusnak az agyával van baj, azt hiszi ő olyan különleges, meg jobban tudja, meg okosabb mint a természet. De felőlem fénnyel is táplálkozhattok.
2011. nov. 2. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
Szerintem meg a te agyaddal van a baj, ha ilyen baromságokat mondasz:) Nem hiszem magamat különlegesebbnek másnál azért, mert én nem eszem húst. Másnak hiszem magam, de nem különlegesebbnek. "Okosabb mint a természet"? Ezt hogy érted? A természet az egy fogalom. Nem lehetek butább, vagy okosabb nála, mivel a természet nem személy. Te azért köszönjük Emese. Ám ha jól emlékszem, a kérdésemben kikötöttem, hogy nem kérek az ilyen válaszokból.
2011. nov. 2. 18:47
 18/19 A kérdező kommentje:

ma 17:45

Nem, dehogy. tudod, Magyarországon ezek a dolgok elg lassan mennek:) Utánanéztem pár endokrinológiai magánrendelésnek, de piszok drága mind:S Államiba meg leghamarabb december 1-ére kaptam időpontot. A Rókuszba:S

Szerintem meglátogatom majd Timmermann Gábor nőgyógyászt, aki hormonvizsgálatokat is végez. Amúgy meg nagyon dícsérik, szóval... Addig is szedek majd cinket meg aminosavakat. Csak várom, hogy mikor mehetek érte:)

Ja, és be happy, ma megjöttxD Majdnem kerek két hónap után.

2011. nov. 2. 18:50
 19/19 anonim ***** válasza:
17%
A 18.34-es válaszodból látom, hogy még földhöz ragadt és kicsinyes is vagy. No persze, meg, hogy valóban különbnek érzed magad másnál. Szajkózd csak a hülyeségeidet. Ja, a természet nem ember. Ostoba. Legelj füvet.
2011. nov. 2. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!