Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ekcémás bőr! Kinek milyen...

Ekcémás bőr! Kinek milyen krém használt? Mennyi időbe telt amíg az ekcéma helyrejött?

Figyelt kérdés
2011. aug. 14. 12:03
 1/3 A kérdező kommentje:
na ne már, csak nekem ekcémás a bőröm?
2011. aug. 14. 12:15
 2/3 anonim ***** válasza:

Helyre nem jön, csak a tüneteket lehet folyamatos kezeléssel karban tartani - nekem ez a tapasztalatom.

Ördögi kör ez: a bőröd kiszárad, ezért megvakarod, ezért sebes lesz, ezért fáj, aztán meggyógyul, de megint kiszárad, és kezdődik az egész elölről. Ha meg tudod előzni, hogy kiszáradjon, az sokat segít. Nekem a háziorvos írt fel testápolót, a következők vannak benne: Carbamidium (30g), Unguentum hydrophilicum nonionicum (135 g), Aqua destillata (135 g). Ez egy nagyon nagy adag, nem tudom mekkora testfelületre kell. Ha orvos írja fel, úgy olcsóbb, de egyik alkotója sem vényköteles, szóval szerintem ha kéred megcsinálják a patikában recept nélkül is.

Gyulladásra nagyon jó a Protopic, mert nem szteroid, de azt csak bőrgyógyász írhatja fel.

Remélem tudtam segíteni :)

2011. okt. 15. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha inkább csak száraz a kezed, akkor Sanatopic nagyon jó rá. Ha viszont gyulladt, nedvezik, stb, akkor nehezen úszható meg a bőrgyógyász.
2011. dec. 19. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!