Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Lehet valami komoly?

Lehet valami komoly?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Lehet, hogy picit hosszú lesz, megpróbálom rövidre fogni.

Körülbelül egy hónapja köhögök, ez kezdődött egy száraz köhécseléssel, majd egy jó két hete átment hurutos, produktív köhögésbe.

Más tünetem nem volt, tehát sem láz, sem semmi.

Ez a köhögés annyira eldurvult, hogy aludni sem tudtam tőle.

Elmentem a körzeti orvoshoz, aki felírt antibiotikumot és köptetőt, melyeket végig is szedtem, de a tünetek nem nagyon javultak.

Ezután mentem el fül-orr gégészhez, aki mellkas röntgent és arcüreg röntgent csináltatott és meg is vizsgált.

A röntgenen semmi komoly nem látszott, ő is felírt antibiotikumot és köptetőt, valamint éjszakára köhögés csillapítót.

Az antibiotikum utolsó szemét szombaton szedtem be.

Azt még tudni kell, hogy másfél-két éve dohányzom, de mióta így köhögök, elhagytam a cigarettát.

Nos, a baj az, hogy vasárnap reggel is (és előtte a két hét alatt két alkalommal is) arra keltem, hogy fulladok.

Iszonyúan megijedtem mind háromszor és egyszerűen nem tudom mire vélni, hogy két antibiotikum kúra után hogy lehet, hogy továbbra is fennáll a köhögés és befulladok.

Félek, hogy valami komoly bajom van, csak az orvos elsiklott felette, vagy nem tudom.

Lehetséges, hogy ennyire lassan gyógyuljak?

Már komolyan attól félek, hogy megfulladok, vagy valami. :(

Emellett a sok köhögéstől már iszonyúan fáj a mellkasom a mellem alatt (főleg jobb oldalt).

Az orvos azt mondta, hogy ilyen mellkas képpel nem fulladhatok meg...hát, azért egy fulladásos roham után ez valahogy nem tud megnyugtatni...

Esetleg volt már valaki hasonló helyzetben? Csak én reagálom túl a dolgot, vagy tényleg lehet valami komolyabb bajom?

Köszönöm ha elolvastad és válaszolsz!

L/24


2011. okt. 31. 22:13
 1/3 anonim ***** válasza:
elég komoly a dolog szerintem. menj vissza a fül-orr gégészetre, és mond el hogy mi van, akkor talán továbbküldenek vizsgálatokra. olyan mintha asztmás lennél. azok szoktak így fulladni. tényleg durva, hogy nem javultál 2 antibiotikum kúrától sem. menj el orvoshoz! jobbulást kívánok!
2011. nov. 1. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szerintem Bronchitis lehet, ha fulladásos tüneteid vannak. Ilyenkor összeszükülnek a hörgök. Vissza kell menned, lehet h belélegzéssel kell kezeljenek.
2011. nov. 1. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, holnap megyek a tüdőgyógyászatra, kiderül mi a helyzet.

Eléggé félek...

Amúgy a fül-orr gégésznek is mondtam a fulladást, de nem nagyon mondott rá semmit.

2011. nov. 1. 21:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!