Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért rossz a hátgerincferdülés?

Miért rossz a hátgerincferdülés?

Figyelt kérdés
Egy ismerősöm azt kérdezte, hogy hogy miért rossz az, ha valakinek hátgerincferdülése van, és én nem tudtam, hogy magyarázzam el neki. Ti mit mondtatok volna a helyemben?

2011. nov. 1. 07:50
 1/4 anonim ***** válasza:
azért rossz mert fáj a háta.ezt nem kell tovább ragozni, senki se szereti ha nem tud olyan pozícióban ülni/állni/feküdni ami kényelmes és nem fáj tőle a háta.
2011. nov. 1. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

hallottam hogyha a fejtartásod olyan h lehetne rajta mit egyenesíteni (kicsit púpos lennél vagy csak ferde a testartásod), akkor kb 8-15 kg-nyi extra terhelés kerül a nyakadra és hátadra...


magyarul fájni fog de piszkosul

2011. nov. 1. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

1. Mert fáj.

2. Mert az egész tartásra kihat, így előbb-utóbb mindenhol problémát fog okozni: a nyaktól a bokáig.

3. Mert porckorong kopást okozhat, vagy sérvet, ami akár funkciókiesést is okozhat.

2011. nov. 1. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nekem is az van. :(


Később majd fájni fog.

Meg nem is festünk szépen, ha épp nem húzzuk ki magunkat. Ha nem húzzuk ki, egy idő után nem is fogjuk tudni kihúzni.

2011. nov. 1. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!