Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Milyen gyógytea segithet...

Milyen gyógytea segithet migrénes fejfájásos-szédülésre?

Figyelt kérdés
ha lehet olyan irjon aki használta is ...
2011. nov. 3. 18:31
 1/4 anonim ***** válasza:

Off,sajnalom:(

A hugom nem teat hasznal,hanem magneziumot,es b.vitamint kapott,a migrenes fejfajasra.

Nemetül talatam ,gyogynövenykevereket,ezt könnyen lefordithatod,es a gyogyszertarba össze is allitjak.

Migräne-Tee


--------------------------------------------------------------------------------


Der Migräne-Tee wirkt leicht schmerzlindernd und entkrampft die Gefässe, was in vielen Fällen eine ursache von Migräne sein kann.


Damit der Migräne-Tee gut wirken kann, sollte man ihn in der frühen Phase eines Migräneanfalls trinken, denn wenn der Schmerz erst mal sehr stark ist, wird der Migräne-Tee wohl nicht mehr ausreichen.


Zutaten

30 gr Mädesüss-Kraut

30 gr Weidenrinde

10 gr Baldrian-Wurzel

10 gr Lavendel-Blüten

10 gr Melissen-Kraut

10 gr Linden-Blüten

Achtung! Mädesüss enthält Acetylsalicylsäure.

Bei bekanter Allergie gegen Acetylsalicylsäure (Aspirin) sollte diese Pflanze nicht verwendet werden.



Anleitung

Brüh einen Tee auf mit einem Esslöffel Teemischung pro Tasse.

Lass den Tee 10-15 Minuten ziehen.

Filter den Tee anschliessend ab.

Trink in der Frühphase eines Migräneanfalles mindestens eine Tasse dieses Tees in kleinen Schlucken und ruhiger Atmosphäre.

Schliesse dann die Augen und entspanne dich. Am besten hinlegen.

2011. nov. 3. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen!:)

énis vitamint szedek,de még igy is elviselhetetlen a fejfájás és a szédülés..az utóbbi két napban főképp.

fájdalomcsillapitot szedtem egy ideig használ is...de nem akarom magam nagyon gyógyszerekkel mérgezni..ezért gondoltam gyógyteára!:) énis utána kerestem.elvileg a cickafarktea hatásos lehet,mindenesetre kipróbálom!

2011. nov. 3. 21:39
 3/4 anonim ***** válasza:

Az is biztos jo,itt bar nem irja,ezek utan is utannanezhetsz.

Hozzávalók

30 gramm gyöngyvesszo gyógynövény

30 gramm fűzfakéreg

10 gramm macskagyökér gyökér

10 g levendula

10 gramm citromfű gyógynövény

10 gramm lime virág

Figyelem! Gyöngyvesszo tartalmaz aszpirin.

Egy baráti allergia acetilszalicilsav (aszpirin), ezt a növényt nem szabad használni.

2011. nov. 3. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
a fordito,az utolso teat nem jol forditotta,nem lime virag ,hanem hars,a többi pontos.
2011. nov. 3. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!