Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mivel tudom befolyásolni a...

Mivel tudom befolyásolni a magas ill. az alacsony vérnyomást? Mit kell ennem-innom ahhoz, hogy normális legyen a vérnyomásom? Vagy, hogy legalább ne legyen annyira magas vagy alacsony?

Figyelt kérdés
Mivel az enyém tegnap 95/66 volt,a páromé pedig 156/68, (a felső érték biztos, az alsó nem, de kb. az is annyi volt) Általában midkettőnknek igy szok lenni, nekem alacsony neki magas. Esetleg a páromét befolyásolhatta, hogy megivott előtte egy üveg sört? Az enyém miatt annyira nem is aggódom, mert nekem vagy normális vagy alacsony, de a páromé általában mindig magas 130-140-150 körül mozog. én N/21, a párom F/26
2009. máj. 7. 09:54
 1/1 anonim ***** válasza:
Az alacsony vérnyomás önmagában nem gond. Az lehet csak probléma, hogy rossz közérzet, szédülés vagy akár ájulás is társulhat hozzá. A rossz közérzet ellen lehet egy kicsit kávéval doppingolni. A 140/90 feletti vérnyomást tekintik magasnak, tehát nagyon nem mindegy, hogy a párodnál mennyi volt a második érték. A dolog annál veszélyesebb minél magasabb a második érték. Ezért a párodnál érdemes lenne orvoshoz fordulni, mert a magas vérnyomásnak már fiatalkorban is lehetnek olyan következményei ami visszafordíthatatlan.
2009. máj. 7. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!