Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha egyszerre szedem be a...

Ha egyszerre szedem be a vitaminokat (Ca, Mg, vas, B6-12, c vitamin, halolaj, fokhagyma olaj) amik 120mg-osak (kivéve halolaj, f. hagyma olaj) tablettánként akkor lehet tőle valami bajom, vagy egyszerűen nem kéne egyszerre beszedni?

Figyelt kérdés

azért is kérdezem mert pl: a vasba és a "b-komlex"-be (b2-b6-b12-b1-b3) oda van irva hogy "+folsav",

a megnéziumba pedig hogy "+B6 vitamin" ami ugye a b komlexbe már benne van. ja és rauch ice teával iszom. 17F

köszi a válaszokat.


2011. nov. 5. 12:09
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
79%

Ennyi összehordott rémhírt már rég láttam, mint amit az előttem hozzászóló összegyűjtött/kimásolt/kreált vagy nem is tudom.


B vitamin rákot okoz, a C vitamin hasmenést, a D vitamin érelmeszesedést. Csak gratulálni tudok! Amit eddig szedett a kedves hozzászóló, az már biztosan megtette a hatását, ha ezt mind el is hiszi, nem csak másokat riogat vele.


A B vitamin vízben oldódik, és a felesleg kiürül. Tessék csak megnézni egy mega dózisú B-vitamin után vajon miért lesz erősen sárga a pisi?


A C vitamin valóban okozhat hasmenést, ahogy a magnézium is, ha valaki egyik napról a másikra 3-4-5-6-stb g-ot vesz be, magnéziumból is megvan a fokozatosság elve.


A D-vitamin akkor okoz érelmeszesedést, ha mindannyian fel lennénk töltve 130%-osan ebből a zsírban oldódó vitaminból. Jelenleg közel sem ez a helyzet, és éppen az okoz rákot, ha nem szedjük. Rengeteg kutatás van erre, utána lehet nézni. Sőt, ha már teljesen feltöltődtünk, K-vitamint szedjünk mellé (amit amúgy is kéne), és máris meg van oldva a probléma.

2014. nov. 25. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!