Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Valami módszer az orr kitisztí...

Valami módszer az orr kitisztítására? Orrcsepp/orrspré kizárva!

Figyelt kérdés
2011. nov. 5. 23:14
 1/8 anonim ***** válasza:

Nózi inhallációs stift. Lehet emlékszel rá, régebben sokan használták, és olcsó is.

Mentolos cukorkák, krémek.

Konkrétan kitisztítani nem tisztít ki, de segít lélegezni.

Amúgy infra lámpa segít felszakítani a váladékot.

A gőzölés is ilyen, de inkább ne, mert ha arcüreggyulladásod van, akkor tilos.

2011. nov. 5. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Hozzáteszek egyet: Az inhalalo stiftben illóolajok vannak.

Igy sima illóolajat

(100%-os gyogyszertisztaságút, tehát nem osszekeverendő a néha illóilajnak nevezett illatos olajokkal, amik tilos, hogy bőrrel érintkezzeneke!)

is vehetsz, a nagy kinalatbol olyat, aminek a tajekoztatojan az all, hogy légutakat tisztit. Ilyen pl. a citromfűolaj (ezt inkabb felkelés utan, mert élénkit is) és az eukaliptuszolaj (ez álmosít), és van kifejezetten légúttisztító illoolajkeverek is. 600-1100 Ft.os árban van eg ykis uveggel. Abbol zsepire csepegtethetsz es szagolhatod, illetve alvas elott a parnat is megszorhatod vele, valamint aromamécsesbe teheted, es akkor az egesz szobaban szetoszlik.

Vattas palcikaval az orrodba is kenheted.


És még sima gőzzel lehet inhalálni.

Es illoolajos inhalalas is lehetseges.

És gyogyfuves inhalalas.

2011. nov. 5. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

"A gőzölés is ilyen, de inkább ne, mert ha arcüreggyulladásod van, akkor tilos."


Én avval mulasztottam el az arcureggyulladasomat. Kamillás ihalálással.

2011. nov. 5. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Attól még engem nagyon lecseszett az orvos, mikor arcüreggyulladásra kamillás gőzölést alkalmaztam... Gondolom csak ért hozzá.
2011. nov. 5. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Hát... ha azt nezed, hogy az orvos felszurni akarta, en meg nem átallottam magamtol meggyogyulni, ertheto, hogy miert a harag az elso reakcio...:)

Ez ugyanaz, mint amikor koromgombara 5 honapos 25E Ft-os szajon at szedendo gyogyszeres kurat akartak felirni, merthogy csak ugy lehet meggyogyulni (peeeersze, alig 4 eve talaltak gombara szajon at szedendo gyogyszeres megoldast, biztos elotte everzedeken at lerohadt mindenkinek a koromgombas vegtagja, ugye:)), én meg mekerdeztem az orvost, hogy az ecet nem ellenszere a gombának? (Mert nagyapam avval ecsetelte, igy mulott el neki.) Erre nagyon duhos lett, hoyg ő azt nem tudhatja! :)

Pedig altalanos iskolas kémia...

2011. nov. 5. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__nok-egeszsege__22144..

Tessék, nem én találtam ki. A kettő pedig két teljesen különböző dolog, kémiát tanulok tovább, szóval nem kell az ecetről magyarázni, magamtól is tudom. Nagyon sok dolog van, amit tök felesleges megvenni.

De én hiszek a gőzöléssel kapcsolatos intelmekben, ez is olyan, hogy a külső fülgyulladásnak jót tesz a meleg, de a belső hallójáratok gyulladásán kifejezetten ront.

Mondjuk nekem nem is akarták felszúrni semmimet sem.

2011. nov. 5. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Az az igazság, hogy én nem vagyok beteg. Két, két és fél hete voltam, csak túl sokat használtam az orrcseppet és most emiatt dugul. Biztosan volt már mással is ilyen, hogy gyakori használat után már ,,magától" bedugul pedig semmi gond nincs.

Estefelé szokott, meg reggel ilyen 4-5 órakor annyira bedugul, hogy majd megfulladok.

2011. nov. 6. 12:27
 8/8 anonim ***** válasza:
Igen, tudom, tehat betegseg utan még egy leszoktatókúrara van szukseg a normalis legzes visszaallasahoz. Énnekem az valt be, amit leirtam.:)
2011. nov. 6. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!