Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi a végelgyengülés folyamata?...

Mi a végelgyengülés folyamata? Halálakor mi történt?

Figyelt kérdés
Tegnap elhunyt a nagymamánk. Otthonban élt, onnan szóltak nekünk, hogy már nincs sok hátra. Bementünk az egész családdal. Csukva volt a szeme, hangosan vette a levegőt és közben, olyan hang volt mintha köhögnie kellett volna. Az ápolók azt mondták, hogy ez így működik, a vérkeringés csökken, a víz halmozódik a tüdőben és ettől van. Jöttek a mentősök, ők is azt mondták, hogy pár óra van hátra, és hogy nem kommunikál a külvilággal így már nem észlel semmit. Az volt a furcsa, hogy azért néha néha jajjgatott. Elmentek a mentősök. Inkább felhívtuk a sebész barátunkat, aki azonnal jött, és megnézte. Kiszívta a tüdejéből a vizet. (ennél nem voltunk benn.) Ezután szép csendben lassan lélegzett. Majd adott neki inni, amit reflexszerűen le is nyelt, majd köhögött megint. Aztán megint visszatért a hörgés, és elkezdte szívni az orvos, itt már benn maradtunk. Néztük néztük ahogy szívta és egyszercsak ránézett, kinyílt a szeme. Nem értettem és még most sem. Miért nyílt ki a szeme? Hörgött, de ahogy leszívták a vizet gyorsabban jött a folyamat. A szem kinyitása után kb 10 perccel el is ment. Hogyan történik ez? Vajon még tudatánál volt? Jajjgatott de miért, amikor már nem tudott semmiről? Szóval nem értem mi történik egy végelgyengülés folyamat alatt! Nem találtam sok információt, és megköszönném a szakértők vagy tapasztaltak válaszát. 22/l
2011. nov. 6. 23:44
 1/1 anonim ***** válasza:
Én nem tudok sokat mondani, de szerintem ilyenkor reflex-szerű mozgások még észlelhetőek, de kontrollált, direkt mozgások és -reakciók már nem. A szem kinyitás is egy indirekt reakció lehetett, a jajjgatás pedig egy tudattalan hangadás, egy berögzült kifejezésforma a fájdalomra..
2011. nov. 7. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!