Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ismerős, barát (nem rokon)...

Ismerős, barát (nem rokon) halálakor szokás feketében járni? Ha igen, meddig?

Figyelt kérdés
Nagyon szerettem az illetőt...
2010. okt. 13. 21:16
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem,csak közeli rokonok esetében.
2010. okt. 13. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
És ilyenkor hogyan szokás kifejezni, hogy gyászolok?
2010. okt. 13. 21:22
 3/5 anonim válasza:
Szerintem ez manapság már nem az illik/nem illik kérdése. Ameddig úgy érzed, hogy a gyászod része az életednek, hogy jobb, ha azt érzed, hogy sosem fogod elfelejteni, hordd nyugodtan. És ha majd ott tartasz, hogy már rájöttél: hogyan lesz tovább nélküle, leveszed. (elég egy fekete szalag is pl. ezek jelképek)
2010. okt. 13. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Figyelj! Mi tegnap temettük el édesapámat. De nem járok tiszta feketébe. Nállam a gyász a fekete és fehér. Ma például fehér garbóban voltam fekete nyaklánccal, fekete hajráffal a fejemen. Elmondtam az anyukámnak egy hónapig így fogok öltözködni, azután visszatérek a régi öltözködési stílusomhoz. Nagyon szerettem az édesapámat,és az emléke a szívemben él, de én így döntöttem. Te pedig egy fekete masnit kitüzöl a kabátodra, az is egy szép gesztus.
2010. okt. 13. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Szalagot hova tegyem? Kabátra, mint a kokárdát, vagy hogy?
2010. okt. 13. 21:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!