Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Debreceniek ajánljatok már...

Debreceniek ajánljatok már jó, megbízható magán bőrgyógyászt?! Kihez jártok?

Figyelt kérdés
2011. nov. 7. 12:42
 1/3 anonim ***** válasza:
Írd meg hogy mi a problémád, hátha tudok segíteni.
2011. nov. 10. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Ez az hogy nem tudom, rosacea szerű tünetek..:S
2011. nov. 10. 21:35
 3/3 anonim ***** válasza:

Próbáld meg, hagyd abba a tejtermékek fogyasztását egy időre, a cukros és fehérlisztből készült ételeket, valamint a sok adalékot tartalmazó félkész és kész ételeket. Ne egyél semmi olyat, amit finomított olajban sütöttek, és ne kenj a kenyeredre margarint, helyette vegyél növényi pástétomokat bio-boltban lehet kapni. A tejféléket kiválthatod rizs-, szója-, vagy bármilyen másféle szintén bio-boltban kapható növényi tejekkel.

Ha ezeket meg tudod fogadni, akkor már tettél egy nagyon fontos lépést az egészséged érdekében, és itt most nem csak a bőrproblémáról van szó.

Mindemellett a változtatás mellett még az is nagyon fontos lenne, hogy napi rendszeres mozgással fel kell ébreszteni az alvó anyagcserédet, azaz be kell indítani a gyógyító mechanizmust. Ez lehetséges, ha a mozgással párhuzamosan pótolod az élelmiszereinkből manapság már törvényszerűen hiányzó vitaminokat, hiszen csak és kizárólag ezek elegendő mennyisége biztosítja nekünk hogy a szervezet 100%-on tudjon működni. Elsősorban a B-vitaminok, a C-vitamin, és az A-vitamin felelős a bőrünk minőségéért, de mivel a vitaminok csak egy meghatározott rendszerben tudják kifejteni a pozitív hatásukat, ezért fontos hogy milyen összetételű, (azaz hogy milyen vitaminokat és ásványokat tartalmaz egy-egy készítmény), és ami még ennél is fontosabb, hogy milyen mennyiség vannak benne. Ugyanis a gyógyszertárak is árulnak különféle táplálékkiegészítőket, de nem árt ha tudod, hogy ezek csak "illúzió" vitaminok. Ez azt jelenti, hogy egy vitamin-készítményük csak annyi hatóanyagot tartalmaz, amennyi még biztosan nem hatásos az egészség elérése szempontjából.

Ehhez azt is tudni kell, hogy a gyógyszeriparnak nem a vitaminok eladásához fűződik érdeke, hanem a szintetikus kőolajszármazékok , vagyis a gyógyszerek kereskedelme biztosít neki óriási hasznot. Ezért még arra is képes, mivel már minden területre elér a keze, hogy kifejezetten üldözi is azokat a forgalmazókat, akik megpróbálnak valóban hatásos termékekkel a piacra kerülni. Hellyel-közzel ez sikerül is neki, hiszen számos hivatal neki dolgozik, mint pl. az ÁNTSZ, az OGYI, az OÉTI, bár most már történnek pozitív dolgok is, ilyen hogy tavaly pl. dr Lenkei Gábor pert nyert az ÁNTSZ-szel szemben, mivel nyilvánosan le akarta járatni a vitamin-doki ténykedéseit, vitaminjairól azt a téves információt közölte, hogy ezek a vitaminok károsak lehetnek az emberek egészségére.

Ezt a készítményt szedjük én és a családom is már vagy 8 éve, és mindannyian sokkal egészségesebbek vagyunk mint azelőtt, még a cukorbeteg nagynéném is meggyógyult.

Az ekcéma, és az általad említett rosacea sem gyógyíthatatlan betegség, csak a gyógyszeripar tünet-elnyomó készítményei nem alkalmasak arra, hogy megoldják a problémát. Nem azt kell tenni, hogy megszüntetni a tüneteket, hiszen ha már nem használod azt a krémet, gyógyszert, akkor egy idő után kiújulnak a tüneteid.

A cél, hogy ezektől a kellemetlen tünetektől örökre megszabadulj, és ehhez nem gyógyszerekre van szükség.

Ha megérted, hogy a panaszaidat te magad okozod magadnak a rossz életviteleddel, akkor képes leszel arra is, hogy vissza csináld. Amiket fentebb leírtam, az még csak egy kis része a dolognak, arra kell figyelned, hogy próbálj mindenből természetesebbet használni. Gondolok itt az élelmiszer alapanyagokra, ha magad vásárolsz zöldséget, gyümölcsöt, húst, és elkészíted őket egy kicsit másképpen mint a nagy tömegek, akkor már kiküszöböltél számos olyan nem kívánatos anyagot, amivel a szervezetednek csak többlet munkát okoznál. Az immunrendszert támogatni kell sok zöldséggel, gyümölccsel, élelmi rostokkal, esszenciális zsírsavakkal,(ezeknek nézz utána a neten, most nem tudom elmesélni hogy ezek miért nagyon fontosak) mozogj sokat, gondolkozz pozitívabban, örülj apróságoknak, és felejtsd el a bosszúságokat, ne hagyd hogy ezek elszívják az energiádat. Tedd rendbe a kapcsolataidat, hidd el, ha a gondolataid rendben vannak, sokkal boldogabb leszel és mindenféle testi probléma is elszáll, mintha soha nem is lett volna ilyen gondod. Ezzel azt akartam mondani, hogy a lelki egyensúly milyen nagyon fontos ahhoz, hogy egészségesek maradhassunk, illetve hogy visszaszerezhessük ezt a legfőbb kincset.

Sok sikert, remélem nem nézel bolondnak hogy ennyi mindenről írtam, de én azt vallom,(és ez az én életemben is beigazolódott) hogy akkor lesznek különféle testi bajaink, amikor a lelkünk nincs rendben, plusz még nagyban hozzájárulnak a mai kor ártalmai, a tápanyag-mentes élelmiszernek nevezett hulladékok amiket megeszünk, a sok szennyező anyag, amikkel nap mint nap meg kell küzdeni gyatra immunrendszerünknek, a mozgáshiány, a napfény hiánya,(köszönjük ezt is meg a gyógyszeriparnak, aki mára már szinte eltilt bennünket a napfénytől, azt állítva hogy az rákot okoz, holott a napfény a legfontosabb éltető elemünk. Persze nem azoknak, akik egész álló nap a szobában ülnek a számítógép előtt, mert azokra nézve tényleg veszélyes lehet ha hirtelen leégnének. )

Remélem segítettem egy kicsit, hogy rájöjj, neked kell lépned ha meg akarsz szabadulni a bőrproblémádtől.

2011. nov. 14. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!