Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A migrénes fejfájás általában...

A migrénes fejfájás általában meddig tart? Ha elmúlik idővell újból jelentkezik?

Figyelt kérdés

2011. nov. 7. 14:02
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Általában néhány órától egészen 3 napig is tarthat, egyénenként változó lehet. A migrén egyik jó tulajdonsága, hogy időszakosan visszatér, változó, hogy kinek mitől jön ki. Előjöhet külső hang-és fényhatásoktól, de akár bizonyos ételektől is. Nekem mindig akkor fájdul meg így a fejem, ha hosszabb időt (1-2 óránál többet) töltök autóban, buszon vagy vonaton. Szimplán a menetzajtól. Olyankor két napig fekszem a lesötétített szobában, alig látok, enni sem bírok és folyamatosan lóg a fejem a wc-ben. :) Persze, ha már utazás előtt "begyógyszerezem" magam, akkor kisebb valószínűséggel lesz baj a nap végére. De a megelőzéshez tudni kell, pontosan mi okozza. Van, akit szinte folyamatosan kínoz ilyen fejfájás, van, akinél csak havonta, félévente vagy annál is ritkában jelentkezik.
2011. nov. 7. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

nekem 3hete fáj a fejem,és gyenge vagyok és szédülök... a doki szerint migrénes fejfájás...gyógyszert nem kaptam rá,gyógyteákat iszok,fájdalomcsillapitot szedek..de javulást nem látok:S:S:S

köszönöm szépen a választ!:)

2011. nov. 8. 16:45
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Első nagyon jól összefoglalta, 3 hét viszont nagyon soknak tűnik.

Igazából a fájdalomcsillapítókon kívül nem nagyon tudnak adni mást, de neurológus írhat fel kifejezett antimigrénes fejfájáscsillapítókat, érdemes lehet elmenned.

Sokan próbálkoznak akupunktúrás kezelésekkel.

És ahogy előttem is írták jó lenne, ha elkezdenél naplót vezetni, hogy mit ettél, mennyi stressz ért, mennyit aludtál, milyen front van.

2011. nov. 9. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
tegnap kaptam gyógyszert neurologustól,remélem beválik:)
2011. nov. 11. 21:38
 5/16 anonim ***** válasza:

Első vagyok. A legelső migrénes fejfájásom nekem is legalább 3-4 hétig tartott, be is kellett feküdnöm a neurológiára. Nagyon féltem, hogy valami komoly. Csináltak MR-t, de szerencsére nem találtak semmiféle elváltozást. Írtak fel gyógyszereket, amik akkor szinte semmit nem segítettek. Pontosabban az egyik (Sumatriptan Orion) annyit, hogy helyben összeestem és két napig aludtam tőle. Aztán egyszer csak magától elmúlt, már kezdtem beletörődni pedig, hogy egész hátralevő életemben "használhatatlan" leszek. Azóta rövidebb időre jön csak vissza, bár elég gyakran, sajnos. Úgyhogy tudom, most mit élsz át. Nyugodj meg, ha az orvos úgy látná, hogy valami komolyabb, elküldene különféle kivizsgálásokra. Ha nem múlik, akkor úgyis az lesz. És ha mindent rendben találnak, megnyugszol, szeded a migrénes gyógyszereket, próbálsz nem törődni a fájdalommal, normálisan élni (eszméletlenül nehéz), és egyszer csak arra ébredsz majd,hogy nem fáj a fejed. Ha pedig újra visszajön, tudod, hogy úgyis el fog múlni. És nem mindig fog ilyen sokáig tartani. Sajnálom, hogy ezt kell mondanom, de együtt kell élni vele, akkor is, ha néha úgy érzed, hogy az őrület kerülget...

Kérlek, írj, mi van veled, tart-e még, van-e vmi változás azóta, mert azért aggódom érted.

2011. nov. 19. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm az együttérzést! :)

nagyon nagyon nehezen viselem már,amit kaptam gyógyszert szerintem nem segit vagyis nem érzem hogy jobb lenne,van hogy elakarnak engedni a lábaim és mintha össze akarnák esni...

a neurologus azt mondta szedjem egy hónapig a gyógyszert utána menjek vissza..ami csak december 12.én lesz.

addig is kinlódok és aggodok,hogy remélem nem lesz semmi bajom:S

a legrosszabb az egészbe hogy érzem hogy gyengülök:S:S

már csak reménykedek,hogy jobb lesz:S de néha az életkedvem is elmegy:S

2011. nov. 20. 19:14
 7/16 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező! Megint első vagyok. Lassan közeledik a 12-ei kontroll, gondoltam, írhatnál majd, mit mondott az orvos, mik a további teendők. Őszintén remélem, most már sokkal jobban vagy. Az már kicsit ijesztő lenne, ha még mindig tartana a fejfájásod. Milyen gyógyszereket szedsz/szedtél? Változott valami azóta? Valahogy most eszembe jutottál megint, remélem, jársz erre vmikor. Tarts ki, ne keseredj el, biztosan találnak megoldást a problémádra. Én szorítok érted nagyon!


23/L

2011. dec. 10. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

:))

igazán jólesik,hogy érdeklödsz utánnam!

nahszóval.múlt héten hétfőn nem tudtam felkelni,olyan rossul voltam,azon a héten suliba se tudtam menni...

a neurologiára időpont nélkül visszamentem de nem fogadtak-.-

a háziorvosom azt mondta hogy ne szedjem a (divascan-t) amit a neurologus irt fel,helyette kaptam két nagyon erős fájdalomcsillapitot:S

azt kell hogy irjam,még mindig fáj a fejem,és még mindig szédülök:S

a háziorvos azt mondta hogy ha a fájdalomcsillapitok sem segitenek(és nem segitettek)akkor tanácsolja a neurologusnak hogy küldjön el fej CT-re,de szerinte ott sem fognak találni semmi komolyabbat:S:S

talán annyival jobb hogy mostmár vannak órák amikor nem fáj:D de észrevettem hogy ha front van akkor erősebben fáj:S

nos,hétfőn majd irok hogy mit mondott a doki:D

nagyonnagyonszépen köszönöm hogy aggódsz értem,ilyenkor kapok egy kis "erőt" :D

2011. dec. 10. 11:36
 9/16 A kérdező kommentje:
*kimaradt*most amugy magneB6-ot szedek naponta 2-öt,és kamillateát iszok sokat...
2011. dec. 10. 11:38
 10/16 anonim ***** válasza:
Igazán nincs mit köszönnöd. :) Iszonyúan sajnállak,hogy még mindig szenvedsz vele. Pont most jutott eszembe egy kislány története, a Kossuth rádióban volt vele egy interjú múlt hónapban, azt hiszem. Tizenegynéhány éves, tényleg nagyon kis fiatalka, és neki már 6 éve fáj a feje egyfolytában. De ezt úgy kell elképzelni, hogy minden nap, hol jobban, hol kevésbé. Már ezerféle gyógyszert kapott, ezerféle kivizsgáláson járt, de nem találtak nála semmit. Most a lelki okokat kutatják nála, hátha... Mondta, hogy sokszor hetekig nem tud iskolába menni, nem tud a barátaival szórakozni, enni, aludni. És mindezt úgy mesélte el, mintha ez a világ legtermészetesebb dolga lenne. Ilyen fiatalon. Nagyon remélem, hogy te hamarabb meggyógyulsz, és nem kell évekig ezzel élned. Én a helyedben szorgalmaznám azt a CT-t vagy MR-t, csak, hogy megnyugodjon mindenki. Meg ha találnak is ott vmit, az nem feltétlenül kell, hogy rosszindulatú elváltozás legyen. Lehet vmi érprobléma is akár. De bízzunk benne, hogy még ilyesmiről sincs szó. Gáz az orvosok hozzáállása ehhez az egészhez. Persze, szedd csak a gyógyszert, majd lesz vmi... de nem nekik kell ezzel együtt élni. Én azért igyekszem tartani benned a lelket, még ha vigasztalni nem is nagyon tudlak. Várom a beszámolódat, majd meséld el, mi volt az orvosnál és hogyan tovább. Addig is fel a fejjel és vigyázz magadra! És bocs a kisregényért!
2011. dec. 10. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!