Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Nagyon száraz a kezemen a...

Nagyon száraz a kezemen a bőr, berepedezik, Garnier extra száraz bőrre való krémet használok rá, de nem a legjobb, mit ajánlotok?

Figyelt kérdés
2009. máj. 7. 22:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nekem a gyógyszertárban kevernek rá krémet. Elmentem a dokihoz, megmutattam a bőrömet, annyira száraz h szinte véresre kirepedezik, ha egy napot kihagyok, és ő felírta ezt a krémet. Most nem jut a neve esszembe, mert pont elfogyott, de a dokid tud segíteni. Nagyon olcsó és nagyságrendekkel jobb akármelyik több száz, ezer forintos cuccnál.
2009. máj. 7. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Lehet egy ilyen sárga színű,kéz balzsamot kapni, az a neve, hogy kéz balzsam:)én auchanban szoktam venni, nagyobb dobozban van.Az nekem bevállt
2009. máj. 7. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Nekem nagyon sokat segített, hogy szappan vagy folyékony kézmosó helyett gyógyszertári fürdőkrémet használtam, fillérekbe kerül és olyan jól rendbe hozta a bőröm tetőtől talpig, hogy mostmár az is elég, ha a DM-ben kapható Balea olajos tusfürdőt használom. Persze kézmosásra is. Nagyritkán pedig Alverde aloés testápolót, de csak hetente egyszer van rá szükség, annak ellenére, hogy régen szó szerint véresre vakartam magam több helyen, és a kezem is szinte folyamatosan ki volt repedezve.

Az a fürdőkrém egyébként nem habzik, egy sűrű, fehér, zsíros massza, nem valami szép, de hatékony. :)


Ezt megelőzően Johnson & Johnson babakrémet használtam, jelenlegi ranglistámon a 3. helyen szerepel. Igaz, napi 50 kenegetéssel...

2009. máj. 7. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Bocsi, lemaradt:


Az Alverde szintén a DM saját márkája. Szuper az illata is! :)

2009. máj. 7. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
A Neutrogena-t is érdemes kipróbálni.
2009. máj. 8. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
Úgyanezzel a problémával küzdök évek óta, télen nyáron iszonyatosan száraz a kezem. Mindennel kentem, a gyógynövényes krémtől, a gyógyszertárig mindennel. Ami használt is a Nivea SOS kézkrém napi kétszer kenem, nem száraz már a kezem.
2009. máj. 8. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Sanatopik krém, ezt ekcémás betegek is használhatják, tehát tuti jó a szárazságra. Nekem nagyon bevált.
2009. máj. 8. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Talán a probléma abban gyökerezik, hogy túlzottan kiszárítod pl. mosogatószerrel, szappannal vagy bármilyen vegyianyaggal. Próbálj ezen is változtatni a krémezés mellett. (Gumikesztyű?)


Mert ha mondjuk a mosogatószer a ludas és lecseréled, egy idő után talán már nem is kell krémmel pótolnod a zsiradék hiányát.

2009. máj. 8. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Egyszer a hideg zsíroldót fogtam meg puszta kézzel...talán ez a baj?
2009. máj. 8. 20:35
 10/11 anonim ***** válasza:
Ha azon a területen száraz a bőröd, akkor gyanús, hogy igen. Nem ismerem azt a szert, amit említettél, lehet, hogy miközben lemostad, a víz elvitte a bőrödön többfelé, ahol esetleg kifejthette a hatását szintén. Mindenesetre, ha ilyen súlyos a helyzet, mint írtad, próbálj gumikesztyűben mosogatni (feltéve, hogy szoktál), kíméld a bőröd, ahogy csak tudod, hogy legyen ideje regenerálódni. Ha így sem jön rendbe, meg kellene mutatni egy bőrgyógyásznak, lehet, hogy ekcéma.
2009. máj. 9. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!