Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A vitamingyógyszereknek van...

A vitamingyógyszereknek van értelme?

Figyelt kérdés
Sokszor hallottam, olvastam hogy a több ezer forintos mesterséges vitamintabletták nem jók semmire sem. Egy jó üzlet és ennyi. A mesterséges tablettás c vitamin pl. messze nem olyan mint egy narancs. Szerintetek, megéri ilyeneket venni ?
2011. nov. 8. 09:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

2 vélemény van:

1. az orovosi - ez azt mondja, hogy nem éri meg, nem szívódik fel, ellenben a vivőanyagok károsak is lehetnek

(én ennek hiszek)

2. van a "gyógyítsukarákotcvitaminnal" Lenkei elmélet, hogy tömd magad nagydózisú műanyaggal, mert az orvosok szándékosan elhallgatják, hogy ez az örök élet titka (ha őszintén elmondanák, akkor nem lenne munkájuk).

Én elhiszem ebből, azt a részt, hogy a vitaminok nagyon jók, még nagy mennyiségben is, de véleményem szerint ez is csak a táplálékkal felszívódó, természetes vitaminokra vonatkozik.


Mindenki döntse el, melyik álláspontnak hisz - mindenki a saját egészségéért felelős.

2011. nov. 8. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Szerintem megéri. Természetes módon nem tudsz annyi vitamint, olyan mindennapos arányban bevinni, mint kiegészítőkkel. A gyógyszertári készítményekre igaz amit mondasz, azok tényleg drágák, és keveset érnek. Több mint a semmi, de ár/érték arányában a speciálisan étrend-kiegészítőkkel foglalkozó cégek termékei sokkal jobban megérik.
2011. nov. 8. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Ha bármilyen vitamin-hiányod van, azt célszerű mielőbb visszapótolni olyan készítményekkel, amelyekben koncentráltam van jelen az adott vitamin-féleség. Legyen az akár gyógyszertári, akár gyógynövény-üzletben kapható.

Ha a visszapótlás megtörtént, attól kezdve én a természetes táplálékban (zöldség, gyümölcs) találhatókra szavazok.

2011. nov. 8. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Gyógyszergyárban dolgozó vegyészmérnökkel beszélgettem erről. Ő is azt mondta, hogy több bennük a káros vivőanyag, mint a hatóanyag, és az utóbbi sem szívódik fel a szervezetben olyan jól, mint a természetes anyagokból (gyümölcsök, zöldségek), ahol ezer más természetes vegyület is segíti a vitamin felszívódását, hatását. Ráadásul a vitaminokat bekapkodó emberek hajlamosak jóval kevesebb zöldséget, gyümölcsöt fogyasztani, így egy csomó más nagyon hasznos, mesterségesen nem előállítható anyag nem kerül be a szervezetükbe.
2011. nov. 8. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

vitamingyógyszer nem létezik.

Helyesen étrend-kiegészítő és így már érted miért olyan nagy üzlet. Nincs hozzá sok köze a vitaminnak.

2011. nov. 8. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Mivel gyogyszerellenes vagyok, igy soha nem szedtem ezeket, viszont valoban nagyon sok a hamisitvany is a mai korszakban. C vitamin tartalma van sok gyumolcsnek, zoldsegnek, tehat inkabb azt fogyaszd, mivel ezek tisztak, s nincs semmi karosito hatasa a szervezetedre.
2011. nov. 8. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

"C vitamin tartalma van sok gyumolcsnek, zoldsegnek, tehat inkabb azt fogyaszd"


Szent-Györgyi Albert már rájött arra hogy terápiásan csak grammnyi mennyiségben érdemes szedni a C-vitamint.Nehogy már itt többet tudjanak egyesek mint ő! Nincs fogalma emberkéknek hogy mennyi gyümölcsöt kellene ehhez megenni naponta!!16 kilót!!

2011. nov. 8. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Olyan aranyos, hogy egyre nagyobb divat lett leszólni Lenkeit. A többség nem is ismeri az elméleteit, de simán "összeesküvéselméletezik" meg "gyógyítsunkrákotcvitaminnalozik". Olvasd végig a könyveit, de tényleg olvasd el, és akkor lesz miről beszélgetnünk.

Egyél meg naponta 15-20 kg paprikát, és tényleg elég vitamint vittél be. Ez nem terheli meg a szervezetet? A vitaminok kötőanyaga pedig csak simán kiürülnek a szervezetből, nem zavarnak vizet. És az megint más kérdés, hogy jó állapotban van-e a bélflórád, avagy nem. Ha az rosszul működik, naná hogy kevesebb vitamin szívódik föl, ráadásul a kötőanyagok sem ürülnek olyan könnyen. Hozzáteszem a vitamintablettákkal bevitt ilyen ballasztanyagok csak a jéghegy csúcsa, minden tele van ilyesmivel, amit eszünk.

2011. nov. 8. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

"azt mondta, hogy több bennük a káros vivőanyag, mint a hatóanyag, és az utóbbi sem szívódik fel a szervezetben olyan jól, mint a természetes"


Ne mondja mert hülyeséget mond! Szent-Györgyi is tablettában szedte a C vitamint!!!Ugyanis gyümölcsből képtelenség egy nap több mint tíz kilót megenni!!

2011. nov. 8. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Itt most tobb konyv lett felsorolva, de nem irt senki a sajat tapasztalatarol. En tobb gyermeket szultem, neveltem, es mar felnottek, tehat nagymama vagyok. Soha nem szedtunk, es nem is szedunk kiegeszitoket, de nem is voltunk betegek soha. Evente elmegyek egy kivizsgalasra, amin most voltam, es az orvosok tobbszor megjegyzik, hogy ebben a korban nagyon ritka, akinek ilyen tiszta vere van pl. Nekem az egeszseges taplalkozas, es a rendszeres mozgas az, amit ugy erzek, hogy fontos, es ugye nem mindegy az, hogy hogyan elunk, stresszesen, vagy pedig elfogadjuk a kezelni tudjuk az eletunkben felmerulo hullamhegyeket, hullamvolgyeket.

Ezt nevezik tudatos eletmodnak pl. Hiaba szednek vit.kiegeszitoket, es tovabbra is tartositassal keszult elelmeket fogyasztanak, vagy mozgasszegeny eletmodot folytatnak az emberek. Olvastam Dr. Lenkei konyvet, nagyon igazsag van benne, de megsem vettem meg a kapszulait, tovabbra is enelkul elek.

2011. nov. 8. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!