Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » 13 éves vagyok és egy ideje...

13 éves vagyok és egy ideje éjszakánként bepisilek. Mit lehetne tenni?

Figyelt kérdés

Légyszi ne röhögjetek ki, mert ez nekem így is eléggé kínos...


Kb nyár eleje óta szinte minden nap bepisilek. Igazából régebben is már meg volt az éjszakai 1 wc-zés, de egy ideje már nem kelek fel, ha kell. Vagyis épp az, hogy felkelek, de a pizsama nadrágom és néha még a lepedőmön is tök nagy nedves folt van.

Van szerintetek ennek köze, ahhoz, hogy fogmosás után után, a fogkrémtől megszomjazom és 1-2 dl vizet szoktam lehajtani közvetlen lefekvés előtt?

A bátyámmal is ez volt 10 éves korában. Két napra be is kellett feküdnie a kórházba, mert kivizsgálták. VETTEK TŐLE VÉRT IS! Aztán kapott valami gyógyszert és egy éven belül elmúltak a panaszai. Na ez az amiért pont nem akarom anyának elmondani, mert félek, hogy kórházba kell kerülnöm pár napra kivizsgálásokra, de én rettegek a vérvételtől! :'(

Egyébként táborokban, nyaraláson (2hetes) soha nem pisilek be, és ezért sem értem, hogy itthon meg miért. De minden nap!


Tippek?

Köszönöm a válaszotokat, és próbáljatok segíteni légyszi és nem ilyeneket írni: "A saját érdekedben szólj anyukádnak" stb....

Köszönöm!

Minden este tiszta ideggel fekszem le emiatt. :$$


2011. nov. 8. 14:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nem történt mostanában olyan dolog veled, ami felzaklatott? A tudat alatti sok butaságra képes. Mindenféleképpen agyi mechanizmus, hiszen az agyból indulnak ki a ingerek minden esetben, ezért gondoltam,hogy valam lehet a hátttérben. Ha nem ez, az biztos, hogy nem a megivott folyadéktól, mert arra az agyad felkeltene...itt más van.
2011. nov. 8. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
igazából én félek a szellemektől nagyon (ez nem tudom, hogy mennyire számít-e). úgy nem bírok elaludni, ha nincs rajtam a takaró, mert az "biztonságot" ad nekem.
2011. nov. 8. 14:42
 3/11 anonim ***** válasza:

NINCS házi módszer a problémád megoldására, iszonyatosan gyorsan orvoshoz kell fordulnod, mielőtt nagyobb és súlyosabb betegséged nem lesz.

Ezen az sem változtat, ha nem iszol lefekvés előtt.

2011. nov. 8. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
tényleg?? :/
2011. nov. 8. 14:44
 5/11 anonim ***** válasza:

Vitatkozni nem tudok, de úgy érzem, hogy ezeknek a hátterében legtöbb esetben pszichés dolgok vannak. Ami másra is okot adhat, az hogy már nagyon régóta fennáll ez...mert nyár eleje elég rég volt.

Anyukád nem lepődik meg hogy naponta cseréled a pizsidet és az ágyneműdet???? Akkor mennyire figyelnek oda rád???

2011. nov. 8. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

az ágyneműm ritkán lesz olyan, a pizsamámat meg reggelente kimosom, felteszem a radiátorra, mire hazaérek a suliba, megszárad.


megpróbálok, akkor nyugodtan aludni és a pszhiés gondokat (ami nem tusom, hogy nálam jelen van-e) megszüntetni. ha egy hónap múlva is ez lesz, szólok anyának. szerintetetk ez így jó? és nem iszok lefekvés előtt. :)

2011. nov. 8. 21:01
 7/11 anonim ***** válasza:
Okés, ez már értelmesebb beszéd, mint a szülő teljes kirekesztése. :)
2011. nov. 8. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
imádkozz, hogy megszűnjön, mert ez nekem olyan kínos...:////
2011. nov. 8. 21:34
 9/11 köcsög290 válasza:
Énis így vagyok vele hidd el nem vagy egyedül énis pontosan 13 vagyok. Már legalább 2 hónapja nem történt ijen jellegü ihymond balesetem. De nekem az anyukám is tudja. Pont ezért nekem is kínos. Orvosnál is voltunk :)- Felirt 1 sprét de nem használt ennyi lenne a mondandóm.
2012. febr. 8. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
0%
Na figyu! No para! Nekem is volt! 12 vagyok. Lefekvés előtt ittam, bepisiltem. Ha nem ittam akkor nem pisiltem be. Ez azért van , mert mélyen alszol és lefekvés elött iszol! Nem kell ide orvos, ne hallgass a többiekre! :) Amugy is nagyon beteges vagyok 1 hónapban 5-ször vagyok orvosnál, és a vérvétel nem 1 nagy dolog, de nem kell ide orvos. Nyugi, ne igyál éjszaka lefekvés előtt 1-2 órával! Ez nagyon sok embernél előfordul( még ha nem is vallja be) Nekem régen pelenka volt (felnőtt 1-es) de ha nem iszok lefekvés előtt nem pisilek be! Úgyhogy hallgass rám. :)
2012. márc. 29. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!