Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » 6 eves kisfiam ejszakankent...

6 eves kisfiam ejszakankent bepisil, mivel tudnam segiteni ot?

Figyelt kérdés
6 eves kisfiambepisil ejszakankent en erre ma dobbentem ra regel mert nem merte elmondani nekem.nem tudom hol keressem az okot mert o mar szobatiszta volt, hogy egeszsegi oka lenne e vagy lelki oka, ha belegondolok leli oka is lehet, mert 2 eve nem magyarorszagon el, uj suli, uj baratok, angol nyelv szoval sok valtozason ment keresztul szegenykem.de mas lelki okra nem tudok vissza menni, szegyenerzete van neki latom a kis arcan, nem tudom hogyan tudnam ebben a problemaban segiteni ot.kerlek segitsetek, egy aggodo anyuka
2011. szept. 2. 12:58
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha csak ma döbbentél rá, hogy a 6 éves gyereked éjszakánként bepisil, akkor nem vagy valami aggódó anyuka. Eddig hogy nem vetted észre?
2011. szept. 2. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
nekem kiskoromban anyuák valamilyen gyógynövényből készült teát adtak bocsi hogy nem tudom a nevét kicsi voltam :S
2011. szept. 2. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ezen én is elgondolkoztam...

Nem hiszem, hogy egy 6 éves eltünteti a "nyomokat", hogy ne vedd észre.


Amúgy nekem még 12 éves koromban is előfordult. :(

De aztán elmúlt szerencsére. :)

2011. szept. 2. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
kedves valaszadok es biralok, mivel nem ismertek legyetek olyan kedvesek csak valaszolni es nem biralni kulonben nem nem vettem eszre es mondom az okait is miert nem : 1, mert egy pici megy be nek nem sok epp hpgy a kisnadragon van es mivel hala istennek nem minden ejszakas ez a problema 2 hetente 2 alkalmom max, igy eleg nehez lett volna eszre venni, 2 , ez tart 4 hete szoval nem evekrol van szo, es csak tanacsot kertem ugye nem kioktatast aggodasbol koszonom
2011. szept. 16. 22:08
 5/7 anonim válasza:
50%
Mielőtt aludni megy, küld el wc-re. Meg este lefekvés előtt ne igyon sokat, mondjuk vacsora után egy pohár víz, üdítő, vagy tea, nem tudom mit iszik/ihat. Aztán utána még tv nézés, majd amikor takarodó van, küldd el wc-re. Ha üres a hólyag, akkor valószínűleg reggelig nem telik meg annyira, hogy becsorgasson.
2011. szept. 18. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Először is több kedvességet próbálj neki adni, de ne letámadásszerűen, nehogy ellenkező hatást váltson ki, esetleg megijedjen tőle. Ilyen gyermekek nagyon érzékeny "antennával" vannak felszerelve, és ha azt látja rajtad, hogy aggódsz, ő is megijed, és romlik a helyzete. Ha bepisilt, akkor nyugodt hangnemben, beszéld meg vele a dolgot. "Bepisiltél, de nem baj, ez velem is előfordult, amikor ilyen kicsi voltam, mint te, de látod, már nem pisilek be, mert minden este elmegyek lefekvés előtt pisilni" Ha megint bepisil, akkor is dicsérd meg, hogy "már sokkal kevesebbet pisiltél, majd meglátod, hogy holnap még jobban sikerül". Aztán próbáld meg kiértékelni a saját helyzeted, mi változott a viselkedésedben a bepisilés előtti időszakhoz képest? Valami biztosan történt, mert ez a kicsitől valamire válasz. Annyi is elég lehetett neki, amit írtál. Figyelj arra, hogy az "eseménynek" ne tulajdoníts nagy jelentőséget a gyermek előtt, mert akkor ő is ezen fog tudatosan, vagy tudat alatt rágódni. Az is előfordulhat, hogy fél majd a lefekvéstől, és bűntudata lesz, ha ezt a leírt módszerrel nem akadályozod meg. Azt is megteheted, hogy egy darabig felköltöd éjszaka a kicsit , hogy pisiljen, de utána reggel ne felejtsd el megdicsérni, hogy milyen ügyes voltál. Szokták mondani, hogy kinövi a gyermek, de ezt az időt jelentősen le lehet rövidíteni, napok alatt is lehet jelentős javulás. De ha nem, akkor sem szabad megijedni, kitartás, és sikerül.
2011. szept. 19. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"Mielőtt aludni megy, küld el wc-re. Meg este lefekvés előtt ne igyon sokat, mondjuk vacsora után egy pohár víz, üdítő, vagy tea, nem tudom mit iszik/ihat. Aztán utána még tv nézés, majd amikor takarodó van, küldd el wc-re. Ha üres a hólyag, akkor valószínűleg reggelig nem telik meg annyira, hogy becsorgasson.


Neki van igaza, nem nézed a Supernnanyt???? Ez alap..lefekvés előtt el kell menni wc-re.

2011. nov. 23. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!