Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogyan történik a terheléses...

Hogyan történik a terheléses cukorvizsgálat?

Figyelt kérdés

Ha kérek a dokitól beutalót, akkor ugye avval akkor mehetek amikor nekem jó, és egy bizonyos időpontra ad?

Fogamzásgátlóhoz vérvételnél lett magasabb a cukrom. Előtte egy általános kivizsgálásnál tökéletes lett minden eredményem, de azért elküldtek erre a vizsgálatra. Számít, hogy mikor megyek? Tehát mehetek akkor is amikor szedem a gyógyszert, vagy akkor kell amikor szünet van, vagy amikor megjön? Ha itt nem lesz jó az eredmény, az mit jelent pontosan? :S


2009. máj. 8. 07:53
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A terheléses cukorvizsgálatnál vesznek vért éhgyomorra, utána meg kell inni tömény cukros vizet és két óra múlva újra vesznek vért. Én jövő héten kedden megyek ilyenre, reggel hétre ott kell lennem, pont amiatt, mert két óra múlva újra vesznek vért, tehát ha a rendelés vége előtt egy órával mész oda, akkor már nem tudják megcsinálni. (Labor általában 9-ig, vagy 10-ig van.) Én kaptam receptet cukorhoz, amit a gyógyszertárban kell majd kiváltanom. Nekem nézik a vizelete is terhelés előtt és után.


A fogamzásgátló nem befolyásolja a cukoreredményt, tehát nem számít, hogy szeded-e, szünet van-e, megjött-e éppen, vagy nem. Annál a vizsgálatnál, ahol fontos, hogy hol tartasz a ciklusban (pl. hormonvizsgálat) , ott figyelembe veszik, de ez az orvosok dolga, nem a tiéd, ne aggódj emiatt! :)

2009. máj. 8. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

szia!

Szerintem mindenképp kérdezd meg a fogadó vagy küldő dokidat arról hogy gyógyszerszedés közben is mehetsz-e? Én már voltam ilyen kivizsgáláson, és szigorúan reggel 8ra éhgyomorra kellett menni, úgy gondolom ez máshol sincs másképp, de erről a fogadó intézet tud felvilágosítani, mert úgy tudom hogy előre be kell jelentkezni, időpontot kérve. Az én cukrom teljesen normális volt mindig, de más problémák voltak, amit az okozott hogy glükóz toleranciám van, szóval az inzulintermeléssel van probléma, amit egy sima cukormérés ugye nem mutat ki. Az én vizsgálatom úgy zajlott hogy reggel 8kor megitattak velem egy tömény cukoroldatot, lefeküdtem egy ágyra, és félóránként vért vettek, azt hiszem du. 2ig... de lehet hogy a tiéd nem ilyen lesz.. Ha itt nem lesz jó az eredmény? Hát nekem nem lett jó, napi 1/4 vércuk. csökkentő gyógyszert kell szednem, majd állítólag elhagyható.. más nem történt, meg persze 0 cukorbevitel van előírva.Szerintem mindenképp menj el erre a kivizsgálásra amíg megelőzhető a nagyobb baj. Remélem tudtam azért segíteni

2009. máj. 8. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :) Értem akkor az időpontot, de bármelyik nap mehetek? Tehát ha ma kérem a beutalót, elmehetek egy vagy két hét múlva is?
2009. máj. 8. 08:32
 4/4 anonim ***** válasza:
Ezt laborja válogatja, van, ahova bármikor lehet menni a beutalóval, de én személy szerint konkrét dátumot kaptam pontos időponttal. Erre nincs áltlalános válasz, az illetékes labort kell megkérdezni. :-)
2009. máj. 8. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!