Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mennyi egy felnőtt napi...

Mennyi egy felnőtt napi átlagos alvásigénye?

Figyelt kérdés
2011. nov. 13. 00:08
 1/7 anonim ***** válasza:
Hát.. én kb. 6-8 órát alszok, de egyébként, ha nem lenne ébresztő, 12 órát is alszok egy huzamban, úgy, hogy egész nap nem csinálok semmit, mégis alszok ennyit. De egyébként 8óra a normális.
2011. nov. 13. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Még 10 perc :)
2011. nov. 13. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
én azt hallottam, hogy 3 órás ciklusok vannak, és akkor lehetsz kipihent, ha a ciklus végén ébredsz fel, ergo vagy 6 vagy 9. nincs időm 9et aludni, ezért döntöttem a 6 mellett, de nem vagyok benne biztos hogy ez hosszútávon is rendben lehet.
2011. nov. 13. 00:35
 4/7 anonim ***** válasza:

remélem h elég nyolc óra, mert 18 évesen fogalmam sincs mennyit kéne aludnom, mivel mindegy mennyit alszok, sose pihenem ki magam..

úgy tudom h 6-8 óra és ahogy öregszünk egyre kevesebb

2011. nov. 13. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Próbáld meg a 6órát, ha pár hét múlva nem leszel fáradtabb, akkor elég, ha fáradt leszel, akkor többet kell aludnod. Sokminden befolyásolhatja az alvást, ha van valami zavaró tényező,akkor aludhatsz 20órát is, nem leszel kipihent, mert nem alszol mélyen. Ugyanez vonatkozik a kávé és társaira. Azoktól sem lehet mélyen aludni.. egyébként ezt ki kell tapasztalni. Anyukám már 2éve úgy alszik, hogy hétközben 21-05ig, és dolgozik 8órát, hétvégén 10-03/04ig, és nemtud többet aludni..Gondolom nem fárasztja le magát úgy, ahogy hétköznap a munkahelyén..Szóval ez is végülis egyénfüggő:) De ha sokáig alszol keveset,egyszer úgyis összeesel a fáradtságtól:S :D
2011. nov. 13. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szerintem 7-9.

Én a 9-nél több, de a 9 és félnél több után eléggé rosszul vagyok, elesett. Ha sokat alszom, akkor aznap mindenképp kell kávé.

A 7-nél kevesebb már állítólag kevés, bár jómagam csak sok olyan alkalom után kezdem érezni... :D

2011. nov. 13. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem a 7 bevált, akkor ébredek pihenten. 6 kevés, 8 sok.
2013. jan. 7. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!