Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit csináljak, hogy ne fázzak...

Mit csináljak, hogy ne fázzak fel folyton? 15/L

Figyelt kérdés

Már kb szeptember óta folyamatosan felfázok,ilyenkor rengetegszer járok pisilni,suliban szinte minden szünetben,mindig úgy érzem hogy nagyon sokat kell pisilnem,fáj is ott,aztán csak 2 csepp...

Nincs kinn soha a derekam,a kabátom is hosszú fazonú,nem ülök le hideg helyekre,pl föld,lépcső.Mit tehetnék a felfázás ellen?


2011. nov. 15. 20:05
 1/8 anonim ***** válasza:

egyél sok vitamint,és ha itthon vagy,akkor is próbálj minél melegebben felöltözni


pl ne járkálj sose mezítláb,hanem vegyél fel vastag zoknit,vagy papucsot vagy valamit :)


és ha tudsz,amint hazaértél a suliból,ülj le egy kád meleg vízbe és csak hagyd,hogy ellazulj,utána igyál meg egy forró kakót vagy teát vagy bármit ami finom


szellőztess gyakran a szobádban,hogy friss legyen a levegő


13l

2011. nov. 15. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nagyon fontos a meleg alsónemű. Éppen most láttam az üzletben fél combig érő nagyon szexis fehér bugyit. A másik fontos dolog a láb melegen tartása. Nappal és éjszaka is. Éjszakára húzz a lábadra finom puha frottir zoknit. Könnyebben elalszol. A meleg kesztyű is fontos, a meleg sál ugyanúgy.
2011. nov. 15. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

gyanítom az egyetlen valódi megoldást hagytad ki, elmenni orvoshoz.

a felfázás piszkosul nem a hidegtől van, hanem a felszaporodott baciktól - ezen egy rövid antibiotikumos kúra segít. elsőre elég a házidokihoz menni ezzel, ad egy széles spektrumú gyógyszert, ami jó eséllyel hat. ha nem hat, vagy nagyon lelkiismeretes orvos, akkor átküld urológiára, ott kitenyésztik, hogy pontosan milyen baktérium okozza, és specifikusan arra kapsz gyógyszert.

Addig is gyors megoldásnak én fél órán belül meg szoktam inni vagy két liter teát, és utána is sokat kell inni, mert az tisztít. Szoktak ajánlani különféle ülőfürdőket, bár a meleg vízben áztatás ronthat is a helyzeten, szóval csak óvatosan.

nőgyógyász sem ártana, mert a visszatérő felfázás sokaknál hüvelyi fertőzés miatt van, lényegében mikor kitörlöd pisilésnél, a húgycsőhöz is juthat belőle.

Ami pedig a hideg ellen kell még télen, az a vastag talpú cipő, csizma. Ilyenkor már nem tornacipőben, meg sportcipőben kell mászkálni, ha felfázós vagy.

Esetleg még egy derékmelegítőre is beruházhatsz, hordj kombinét, vastag zoknit.

2011. nov. 15. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Sok vitamint egyél, és igyál sok folyadékot!
2011. nov. 16. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Én is ugyan így vagyok, én most októberben fáztam fel először, de azóta el se múlt. :(
2011. nov. 16. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A leglényegesebbet kihagytam. Szinte biztos, hogy le van gyengülve az immunrendszered. Tehát erősíteni kell. Főleg vitaminokkal /C,D, E/, sporttal, megfelelő pihenéssel, nyugalommal, a stressz kiiktatásával.
2011. nov. 16. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Nos,voltam a gyerekorvosnál-igazából nem akartam suliba menni,elmentem,és megemlítettem ezt a dolgot.:D

Beutalt vizeletvizsgálatra.

Elvégezték,minden rendben.Amikor mentem vissza az orvoshoz a lelettel,megvizsgálta a hasamat,és mondta hogy a méhemnél érez valamit,bár ez lehet hogy csak amiatt,mert hamarosan menstruálni fogok-az sem rendszeres mostanában egyébként.És mondta hogy hívjuk fel a kórházat,kérjünk időpontot gyereknőgyógyászati rendelésre.Most eldől,mi a gond.:/

2011. nov. 18. 18:28
 8/8 anonim ***** válasza:
Remélem semmi gond nem lesz! Legalább ha megvizsgál a gyermeknőgyógyász, akkor megnyugszol.
2011. nov. 19. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!