Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mitől viszket a fenekem?

Mitől viszket a fenekem?

Figyelt kérdés
Már 1 hónapja főleg nagy wc-zés után és fáj is meg nagyon elviselhetetlenül viszket. Mitől lehet, vegyek rá kenőcsöt vagy mitől múlik el? Nem akarok bunkó hozzászólásokat, nem tudom kihez menjek vele. Köszi a válaszokat!
2011. nov. 15. 22:25
 1/7 anonim ***** válasza:
végbélviszketést okozhat bélférgesség (cérnagiliszta), végbélrepedés vagy aranyér is. ha fáj, akkor viszont valószínű, hogy repedés vagy aranyered van. körömvirágkrém sokat tud segíteni, viszont ha nem múlik, akkor fordulj vele proktológushoz.
2011. nov. 15. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy nem vagyok biztositva majd csak januártól és kéne tipp, hogy mit tegyek ha esetleg giliszta, olvasgattam neten mindenképp megnézem a székletemet, hogy van e benne, de nincs akkor kizárható a férgesség?
2011. nov. 15. 23:08
 3/7 anonim ***** válasza:

a giliszta nem okoz fájdalmat, sztm nem bélféreg.


rendszeres a székelésed, nem okoz nehézséget, nincs székrekedésed?


ha aranyér, akkor egyébként ki is lehet tapintani, egy kis dudort érzel a végbélnyílásnál, fél ujjnyira kb. illetve van a belső aranyér is, az vérezgetni is tud. az aranyérre egyébként jellemző, hogy néha magától is visszahúzódik, de ha nálad már egy hónapja tart, akkor érdemes lenne körömvirágkrémmel kenegetned, hátha segít. ha nem múlik, akkor viszont orvost kellene felkeresni, mert vannak olyan elváltozások is, amik műtétet igényelnek vagy gyógyszerszedést.

2011. nov. 15. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
akkor fáj amikor viszket egyszerre :( kutyámmal néha összenyomom az orrom lehet onnan kaptam el valamit:( rendesen székelek pár napja lett puhább de semmi más és megnéztem nincs ott dudor ha hozzáérek a nyiláshoz ég
2011. nov. 15. 23:18
 5/7 A kérdező kommentje:
hüvelyem is sokat viszket azota :(
2011. nov. 16. 00:32
 6/7 anonim ***** válasza:
esetleg gomba, ami hüvelyre is átterjedt. Canesten kenőcs
2011. nov. 16. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Kamillába ülj bele kb. 20 percig naponta, és ha esetleg giliszta, arra egyél fokhagymát.
2011. nov. 16. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!