Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Gáz lenne, ha csak itthon...

Gáz lenne, ha csak itthon hordanám a fűzőt gerincferdülésre? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok!

fél éve a háziorvosom elküldött az ortopédiára->röntgen és azt mondta az orvos h kisebb gerincferdülésem van és ez még javítható úszással és tornával. úszni nem nagyon tudtam járni,de suli közben heti 1. nyáron hetente 2x jártam tornázni. szerintem ez nem volt elég. nemsokára vissza kell menni az orvoshoz és tuti h fűzőt fog felírni :S :( :\

Baj hogy ha csak itthon hordom majd? (suliba nem)

és csak az az undorítóan ocsmány kemény műanyag sz@r fajta létezik fűzőből?

Előre is köszi :)


2011. nov. 16. 17:11
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nem baj egyáltalán,és járj sokat úszni,gyógytornára.Nekem is rendbe jött, én is csak otthon, majd később csak az alvásnál használtm.
2011. nov. 16. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
nagyon köszi :))
2011. nov. 16. 17:36
 3/9 anonim válasza:
1. válaszoló: nekd mi bajod volt a hátaddal? mert nekm schaeurman om van.. :/
2011. nov. 20. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nekem gerincferdülésem volt.
2011. nov. 21. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Az mi egyébként a schauerman?
2011. nov. 21. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Utolsó!

schauermann-nak a lényege az, hogy serdülőkorban a csigolyák ék alakban eldeformálódnak vagy háti részen, vagy ágyéki részen.


itt tudsz róla olvasni:

[link]


Amúgy kedves kérdező! Nem elég, ha csak otthon hordod. Soha az életbe nem fogsz helyrejönni. Tudom, az osztálytársam is így kezdte, öt évre írták ki neki, nem akart javulni... amióta elkezdte állandóra hordani, összesen 30°ot alakult a gerince( volt benne neki csavar, meg egyebek, mármint a gerincoszlopban). Nem mindegy, hogy meddig használod. Amúgy ha jó fejek az osztálytársaid, tuti elfogadják. Mi a csajszit "teknőcnek" szoktuk hívni, vagy henriettnek, franklin teknős testvérének :) Ő pedig jót röhög rajta. Hidd el, rendbe fogsz jönni! :)

2011. dec. 4. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

Szia.!

Egyetértek, az utolsó hozzászólóval. Én most voltam fél éves ellenőrzésen az orvosnál, ami újabb röntgen stb... és ROMLOTT.! Pedig mindig fűzőben voltam, hetente kétszer jártam úszni, naponta tornáztam, és legtöbbször abban is aludtam, bár voltak napok mikor nem volt rajtam. Addig oké is, de a rengeteg iskolai kimaradást nem lehet pótolni. Igen, csak olyan fajta létezi, de ezt is lehet nagyon jól hordani. Én iskolában úgy szoktam /és észre se veszik, hogy rajtam van, csak mikor mondom/, hogy pólót alá (hogy ne dörgöljön ki) és rá egy hosszabb bebújós pulcsi. Csináltam már úgyis (ami picit nőisebb, bár ebben picit látszik, hogy rajtad van), hogy felvettem egy pólót alá (szintén a kidörzsölés miatt) felvettem ráe gy garbót, arra pedig egy farmar mellényt. Senki nem tudta, hogy hordom.

Nekem abból a szempontból volt jó, hogy egyik osztálytársammal egy napon kaptam meg, és vele lehet erről beszélni. Egyébként nem piszkálnak vele a suliban, elfogadnak, vannak vicces beszólások, és kicsit kevésbé viccesek is voltak, de azokkal ne foglalkozz.!

Ha akarod, hogy meséljek, hogy mit hogyan csinálok, (nekem sincs nagy tapasztalatom, de tudok még egy hordási módot) akkor írj privit.!:) Az állapotod is érdekel.:)) Szóval írj bártan, lécci, nekem is kéne valaki akivel tudok beszélni.:) Előre is köszi.:) És jobbulást.!:D

2012. ápr. 23. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Helló!

Nem sértegetésből írom, de sajnos nem elég. :/ Nekem is mondták hogy közepes gericferdülésem van nagyából, de úszás (heti 2 ) és torna (szintén heti 2) még segíthet. Én eljártam, de itthon nem foglalkoztam nagyon vele. ( Probáltam egyenesen ülni de akinek gerincferdülése van az tudja hogy könnyű elfeledkezni róla. ) Én is visszamentem, és hát sajna most ott álok hogy vagy hordom azt a sz@rt vagy jöhet a műtét. Szóval: Este a legkönnyebb. Könnyű megszokni és 2 hét után már tuti hogy észre se veszed. Aztán ha szabadidőben is hordod az már keményebb dió de még mindig nem lehetetlen. Ha egy jó fűzőt kapsz akkor semmi gondod nem lehet napközben sem ( 6 kg-s táskával a hátamon esőbe 3 km után se panaszkodtam, hogy mért van rajtam ez a sz@r) Szóval ja hord minél többet és nem lesz nagy bajod remélhetőleg.

2013. okt. 17. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Van spine core fűző is, nézzetek utánna:)
2015. jún. 8. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!