Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Baj ha nem szedem be?

Baj ha nem szedem be?

Figyelt kérdés
2 és fél napja szedek antibiotikumot. Tarivid a neve. Napi kettőt kell bevennem. Már az első bevétele után is furcsán éreztem magam. Kb 3 óra mulva azt érzem hogy elalszom azonnal, (akárhol is vagyok) és ez egész nap előjön. Folyton álmos vagyok, és olyan mint aki be van nyugtatózva. Még 3 napig kéne szednem, de képtelen vagyok így "benyugtatózva" lenni egész nap. Vettem mellé probiotikumot is, de a gyomrom is kezd kutymorogni. (ez tudom természetes de csak 44 kiló vagyok, így is gyenge, nem szeretnék fogyasztó hasmenést) Arra gondoltam ma már nem szedem be. Szerintetek túl erős ez a gyógyszer nekem?
2011. nov. 16. 18:49
 1/9 anonim ***** válasza:
Az antibiotikum ilyen, ha meg abbahagyod, akkor kb. a nagy semmit ér, nem viccből kúra van belőle.
2011. nov. 16. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ha problémád van vele, menj vissza a háziorvoshoz, és ír fel másikat. Kb 1 hete én is így jártam, hogy nem bírtam, és kaptam egy másik fajtát. Azt végig bírtam szedni.
2011. nov. 16. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Tarividből napi 2 szem 44 kilóra? Nem sok egy kicsit? Apropó, hány mg-os is?
2011. nov. 16. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Máskor is szedtem antibiotikumot, és egyiktől sem éreztem benyugtatózva magam. Ennél érzem egyedül. Lehet hogy érzékeny vagyok az összetevőjére.
2011. nov. 16. 19:00
 5/9 A kérdező kommentje:
200mg-os
2011. nov. 16. 19:04
 6/9 A kérdező kommentje:
Egyébként most is igen rosszul vagyok, nagyon dobog a szívem, és kicsit szorít, de lehet ez már a pánik.
2011. nov. 16. 19:07
 7/9 anonim ***** válasza:
Ja, jut eszembe abból csak 200-as van. Két lehetőséged van: vagy visszamész az orvosodhoz kérni egy másik antibiotikumot, vagy a hátralévő 2-3 napot (amíg a Tarivid el nem fogy) kihúzod valahogy. Te döntesz!
2011. nov. 16. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Ma már nem szedem be, mert még mindig a reggeli hatása alatt vagyok. Sőt egész nap. Egyébként jót írtál, mert én sem értem hogy a testalkatomhoz képest miért kell napi kettőt szedni. Alapvetően érdekes számomra az egész antibiotikum téma.
2011. nov. 16. 19:16
 9/9 anonim ***** válasza:
Menj vissza orvoshoz, ad másikat. Így csak multirezisztens baktériumokat tenyésztesz...
2011. nov. 16. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!