Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Milyen káros hatással van a...

Milyen káros hatással van a szervezetemre, ha egy nap megiszom 6 2in 1 kávét?

Figyelt kérdés
Nagyon pörgős az életem, szükségem van a kávéra. A vérnyomásom amúgy is alacsony, de azt hallottam, az ilyen kávékban nem túl magas a koffeintartalom. Cukor nélkül iszom, ez a másik káros tényező, ami így hirtelen eszembe jutott. Köszönöm előre is!
2011. nov. 17. 16:00
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha 1 nap megiszol 6-ot az nem baj.


Az a baj, ha 365 napon át megiszol 6-ot.

Az is baj, ha nem eszel.


A szervezetnek van egy tűrőképessége, amit sokáig lehet feszíteni.


azon túl gyomorpanaszok, álmosság, étvágytalanság léphet fel.


A jó hazai szokásaink közül az egyik legkárosabb, a reggel csipanyitás után rögtön éhgyomorra kávé.

Első a reggeli kell legyen.


A gyakran sok kávéhoz hozzá fogsz szokni, ezért majd még többet akarsz inni, és persze nem fog hatni.


Keress alternatívákat. Javaslom az INKA kávét. Maláta kávé, egészséges, kávé íze van és jó zamata. Placebó ébresztést csinál. Olcsó, finom, egészséges. nem szoksz hozzá.


Amennyiben ragaszkodsz a kávéhoz, igyad. Mindenképpen javasolt 3-6 havonta egy teljes kávé megvonást csinálni, ami 2-4 hétig tartson. Első hét baromi nehéz lesz.


A kávé élettani hatása, mechanizmusa pontosan még ma sem ismert. Vannak akik azt állítják, jótékonyan hat a szívre, de azt nem tudják, hogy mennyi az egészséges, napi 1 kávé, 2, 3, vagy csak a gözölgő kávé illata váltja a ki a kedvező hatást. Hosszú távon biztosan több kárt okoz, mint hasznot.

2011. nov. 17. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Nem szoktam amúgy ennyit meginni, max. hármat, de a mai nap így sikerült.
2011. nov. 17. 17:17
 3/3 anonim ***** válasza:

hosszú távon nem jó

(bagoly mondja verébnek)

de 3in1-ből napi 3 az simán belefér szerintem, mert az azért nem olyan batár erős, mint egy fekete kávé...ég és föld.

2011. nov. 17. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!