Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Káros a szervezetemre ha...

Káros a szervezetemre ha kevés főtt ételt eszek? Mivel nagyon válogatós vagyok és csak kevés kelyát eszek meg.14/F

Figyelt kérdés
2011. júl. 26. 20:45
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
30%
igen. kixáradsz
2011. júl. 26. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
65%

hát igen, az elkényeztetés:)

Meg ennéd te mint a marha a főtt kaját, ha egy hétig nem lenne mit enned:)


Na ennyit az okoskodásról:P szóval igen elég egészségtelen


23N

2011. júl. 26. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
65%
A főzéskor roncsolódik az étel összetevője. A természetben minden megtalálható, ami a szervezet egészséges működéséhez kell.
2011. júl. 26. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
90%
De ha válogatós vagy, akkor úgyis hiába írtam.
2011. júl. 26. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
87%

21:12 Egyetértek veled!!


Hidd el nem válogatnál,hogyha nem lenne mit enned! Nekünk az utolsó hétben fillérekből kell beosztani a kaját és ha főzünk is akkor is olyat próbálunk amiből van itthon és nem kell hozzá sok minden,mindent felhasználunk. Örülj neki,hogy nem vagy szegény és megteheted a válogatást....Amúgy nagyon egészségtelen.

2011. júl. 27. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Kösz a válaszokat majd megpróbálok megenni amit tudok. :)

Amúgy mi se bővelkedünk pénzben tehát nem ez az oka csak már rászoktam bizonyos ételekre mert azokat szoktam általába enni.

2011. júl. 27. 11:55
 7/13 anonim ***** válasza:

a 21:23-asnak van igaza! A főzéssel nagyon sok hasznos összetevő elveszik az ételekből. Kivétel persze az olyan dolgok, pl bab, amik nem igazán fogyaszthatóak főzés nélkül...

Tejtermékekben, tojásban (bár az utóbbi szerintem nem vlami jó nyersen...:DD:D:D), növényekben minden megvan, amire a szervezetnek szüksége van, gyakorlatilag azért főzünk, ,mert úgy finomabb, ennyi.

Ha aggaszt a dolog, nézz utána egy oldalon, hogy melyik esszenciális aminosav, vitamin, ásványi anyag miben van jelen nagy mennyiségben, és azokból az ételekből fogyassz gyakran, amik több összetevőt is tisztességes mértékben tartalmaznak. A tojás és a hüvelyesek pl. nagyon jók.

2011. júl. 29. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Fiatalabb koromban én sem kívántam egyáltalán a főtt ételt, nem is ettem sokat. Egészséges voltam/vagyok.

Manapság már jobban ízlik, de még mindig a nyers saláta és társai a kedvencem.

Én sem voltam elkényeztetve, egyszerűen ilyen az ízlésem.

34/N

(173cm,53kg)

2011. júl. 29. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:

Van ez az állítás, hogy a főzéssel sok hasznos anyag elvész...ez igaz, de milyen jól tud esni egy finom leves, vagy egy jó rakott krumpli.

Én azt tudom mondani, hogy ebben a sok tudományban amit manapság felénk árad és évről évre másról állítják, hogy káros, vagy épp másról, hogy jó, és aztán szépen visszakanyarodunk oda, hogy mégiscsak nagyanyjainknak volt igaza. még ha ez olyan bosszantó is.


Az én nagyanyám, mindig azt mondta hogy főtt ételt kell enni, hát eszem. Sőt, évekig nem ettem levest, nem szeretem alapon, holott csak kicsit szokni kellett, és már hiányzik ha egy ideig nem eszem. Szóval olyat egyél amitől nincs hányingered. Ami nagyon nem ízlik azt nem fogod tudni megszeretni, de amit csak azért nem eszel mert nem esik jól megmelegíteni, vagy nem szoktál azon próbálj változtatni.

2011. júl. 31. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Attól függ mit eszel fött kaja helyet, csokit, chipset...

ha elrágcsálsz 1 almát, répát, 1 tál natur müzlit, salikat ebéd helyet akkora baj nincs, de változatosan kell enni nyers kajákat.

2011. aug. 1. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!