Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Van esély arra, hogy hegmentes...

Van esély arra, hogy hegmentesen begyógyuljon?

Figyelt kérdés

nemrég leöntöttem a karomat forró olajjal, voltam orvosnál, felírt nekem irix sprayt és azt mondta 8-15 nap múlva hegmentesen eltűnik. viszont, olvasgattam a másodfokú égésekről, az "a" tipus az amikor hólyagos lesz, jó a vérellátás, a seb nyomásra kifehéredik és fájdalmas. a "b" tipus pedig rossz vérellátású, nem annyira fájdalmas(mert részlegesen elhalnak ott ilyen receptorok) és hegesen gyógyul.


nos, nekem pirosas-barnás, hólyagos, de nem igazán fáj már. :s (két napja történt) van két kb. 5-6 centis folt és pár pötty és tudom, hogy a doki azt mondta, hogy hegmentesen gyógyul, de parázok és kell még megerősítés. szóval ez milyen lesz?:S előre is köszi a segítséget! :)


2011. nov. 17. 16:46
 1/4 anonim ***** válasza:
heg mentes lesz, viszont lehet, hogy ott sötétebb lesz a bőr. nekem sötétebb volt kb. 1 évig, de utána már a színe sem tért el.
2011. nov. 17. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
köszi! mennyivel volt sötétebb? találtam magamon egy erégi égést, az max egy fél árnyalattal üt el, vmi hasonlóra számíthatok?
2011. nov. 17. 17:09
 3/4 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom...Nekem 5-6 éve hozzáért a kezem a sütőhöz és ilyen piros vagy barna seb lett, ami feldagadt.A mai napig látszik.
2011. nov. 17. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
igen,szerintem hasonlóra! de csak akkor, ha miután leöntötted,ha nem is 30 percig ahogy az egézségügy előírja, de legalább 5percig rögtön utána engedtél rá hideg vizet! Én amikor megégettem magam,mindig a tepsihez nyomódott a kezem, vagy főzésnél a forró gőz égette meg, amikor felemeltem a fedőt, szóval nem tudom,hogy neked az olaj, nem égett-e kicsit a bőrödbe, mert akkor lehet, hogy más a helyzet. Az irix spray viszont hatásos, ez jó döntés volt az orvostól! a panthenol, ami még nagyon jó ilyenkor
2011. nov. 19. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!