Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi a különbség panasz illetve...

Mi a különbség panasz illetve tünet között?

Figyelt kérdés

Nem vagyok (voltam) egy nagy orvoshoz járó, ezért nem igazán tudom, mit hogyan kell elmondani. És most már többedik alkalommal futok bele abba, hogy miután tíz percig sorolom a "panaszaimat", a doki megkérdezi, hogy "jó-jó, de mik a tünetek?" Én meg nézek rá értetlenül, hogy most mondjak el mindent újra vagy mi a fenét akar hallani?


Szóval, mi a panasz illetve mi a tünet orvosi értelemben? Ha lehet pár példát is mondjatok, úgy talán hamarabb megértem. Köszi.


2011. nov. 26. 15:51
 1/2 anonim ***** válasza:

Panasz, ha itt és ott fáj pl. ha lehajolok, de ha azt mondod fáj a csípőd, derekad tünet.

Panasz, ha alig alszol, tünet, ha viszket a szemed, orrod és közben maj' megfulladsz köhögéstől, nehezen v. alig kapsz levegőt.

Rem. érted mire gondolok.

Habár jó lenne tudni egy pl., amit mondani szoktál dokinak.

2011. nov. 26. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 bensdorp ***** válasza:
Dehogy! A tünet és a panasz teljesen ugyanaz. El nem tudom képzelni, hogy mondhatott volna ilyet az orvos... Vagy ő nem figyelt, vagy Te beszéltél másról.
2011. dec. 21. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!