Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Időszakosan kiújuló mutatóujj...

Hannkah kérdése:

Időszakosan kiújuló mutatóujj dagadása. Miért?

Figyelt kérdés
Sziasztok! A kérdésem, hogy kb. egy éve bizonyos időközönként feldagad a mutatóujjam középső része (gondolom ujjpercnek hívják), ahol a két csont találkozik egymással és fogalmam sincs, hogy miért. Feldagad és piros lesz, fáj, ha megnyomom, vagy kopognék vele, előfordul, hogy viszket is. Csípésre gondoltunk, de az nem létezik, hogy állandóan ugyanott és fájjon. Mi lehet szerintetek?
2011. nov. 28. 13:05
 1/5 anonim ***** válasza:
Izületi gyulladás? Nekem sajnos ez van. Visszatérő. Van, hogy semmi, aztán egyik napról a másikra bedurran:(
2011. nov. 28. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
így van ízületi gyulladás - el köllene menni a reumatológiára
2011. nov. 28. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Hát ... köszi a választ, bár nem örülök neki. Már egy éve voltam sebészeten vele, aztán elküldtek a reumára, hogy biztos az a baj, de ott nem vártam ki sort, mert nem nagyon értem rá aztán elmúlt. Ja, azt nem írtam le, hogy az öcsém még akkor (mielőtt az első ilyen dagadás lett volna) meghúzta az ujjam véletlenül. Akkor lehet, hogy ez az oka? Ha borogatom, vagy jegelem az jót tesz? (nem szeretek dokihoz járni)
2011. nov. 28. 18:28
 4/5 anonim ***** válasza:
első vagyok, megint:) Örülj neki, hogy a sebész nem akart egyből vágni, nekem anno akart. Kár lett volna. Mivel azzal nem oldott meg volna semmit. Sőt... A jegelés jót tesz, legalábbis nekem ajánlotta gyulladás esetén a drnő.Nem akarlak elkeseríteni, de jobban tennéd, ha elmégy dokihoz. Ő majd jó esetben elküld vérvételre, ahol megnézik az un. reuma faktort a vérből, a vérsüllyedésedet és egyéb nyalánkságot. Ez nem játék. Sajnos nekem 30 éves koromra olyan mértékű egyes ujjaimban, hogy a csontokat is megtámadta, amik deformálódtak. röntgenezik időnként, gyógyszerrel jól kezelhető. A legnagyobb bánatom, hogy mostmár a labamujjai is fájnak. ezért nekem is muszáj elmenni vérvételre, majd a reumatológus drnőhöz. Pedig a hátam közepére nem kívánom az egész hercehurcát. De muszáj...
2011. nov. 29. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Igazán sajnálom, ami veled történt, mert ez nem lehet túl kellemes. Mondjuk én egy röntgennel is beérném! :) Aztán, ha ott nem igazán látszik baj, akkor tuti, hogy rheuma-probléma, így tudnám mit kezdjek vele.
2011. nov. 29. 15:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!