Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Carpalis alagút szindrómája...

Carpalis alagút szindrómája volt valakinek? Lenne pár kérdésem.

Figyelt kérdés
mindkét kezemet műteni kell sajnos emiatt,középfokú alagút szindróma miatt.26éves vagyok,van egy 16hónapos kisfiam,akivel szinte egyedül vagyok mindennap.Fogalmam sincs hogy fogok boldogulni utána vele,1hétig tud itthon lenni párom,de gondolom az nem elég arra hogy javuljon kicsit,utána se szabadna eröltetni,de az lehetetlen...Az lenne a kérdésem,hogy nekem ezt helyi érzéstelenitésben csinálják.Rettegek tőle,amúgyis rosszul vagyok ha a kórházba kell mennem,nemhogy ha még engem műtenek...szóval hogy hogyan adják ilyenkor az érzéstelenitést?Vénásan,vagy injekcióval?nagyon fáj?Annyira ideges voltam,hogy elfelejtettem megkérdezni.És amire kiváncsi vagyok még,ugye nem hallok majd semmit műtét közben?(mármint amikor a kezemben "matatnak")És mennyi idő múlva műthetik a másik kezemet,mivel egyszerre nem csinálják meg a kettőt,hiába könyörögtem,de a dokinak az volt a legnagyobb "baja",hogy hogy fogom kitörölni a se.gem....
2011. nov. 30. 11:28
 1/2 anonim ***** válasza:

szülők segítsége? Ilyen esetekben rájuk kell támaszkodni, nehogy nagyobb bajod legyen. Ugyanis, ha megerőlteted műtét után mehetsz vissza a kés alá! Szerintem műtét után sínbe fogják rakni. Ezt találtam:


Súlyosabb vagy nem javuló tünetek esetén sebészileg kell a csatornát felszabadítani. Az idegre gyakorolt nyomást a csatorna tetejét alkotó tenyéri szalag átvágásával érjük el. A bőrmetszés kiterjedése különböző lehet, de a cél azonos: felszabadítani,megnagyobbítani a csatornát és csökkenteni az idegre ható nyomást . A műtét kiegészítéseként az inakat körülvevő gyulladásos szövetszaporulatot is eltávolítják. A műtét után a bőrmetszés körüli hegérzékenység néhány hétig, esetleg hónapig fennállhat. A zsibbadás és fájdalom egyénenként különböző gyorsasággal múlhat el. A szorító erő visszatérése, a kéz eredeti aktivitásának helyreállása akár hónapokat is igénybe vehet.

2011. nov. 30. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm!Igen,hasonlókat olvastam én is,csak pár kérdésemre nem találtam választ,pl ez a helyi érzéstelenités milyen,érzek e valamit..stb,amiket kérdeztem a kérdés alatt.Szülők sajnos nem tudnak segiteni,ugyanúgy dolgoznak,de talán 1-2órát fognak tudni késő délutánonként,de nem mindennap.Barátok nincsenek sajnos,nagyszülők nem élnek már.
2011. nov. 30. 12:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!