Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Nem tudom, mit tehetnék, hogy...

Nem tudom, mit tehetnék, hogy jobb legyen a hangulatom? A sok sírás a picire is kihat.3 hónapos kisbabámat egy tanyán nevelgetem.

Figyelt kérdés
3 és fél éve költöztünk ide a családommal. Van két kamasz gyermekem is, akik nem igazán szeretnek velem beszélgetni, a párom Pesten dolgozik, és bár nagyon várta a babát, amióta megszületett, szinte soha nincs itthon. Úgy érzem, el akar hagyni minket, már nem felelünk meg az elvárásainak. A problémám az, hogy hetek óta végigsírom a napjaimat, és félek, ezzel ártok a babámnak. Próbáltam magam tartani, de már nem megy. Nem tudok senkivel beszélni, hisz felénk nem jár senki, el vagyunk dugva egy erdőben. Havonta egyszer jutok be a városba, amikor a gyereket oltásra kell vinnem.
2011. dec. 1. 11:48
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
A gyerektartást megígérte, remélem be is tartja. Igaz, azt is mondta, hogy ha bármi segítség kell, szóljak. Meg azt is, hogy soha nem hagy el, ha megszületik a gyerek. De ettől függetlenül én meg akarok benne bízni. Viszont a környéken van olyan család, aki máris nagyon sokat segített, és van olyan is, aki megígérte a segítséget, hogy karácsonyig szerez nekünk olcsón kályhát. Nem is tudtam, hogy ennyien figyelnek itt ránk, és ez nagyon jól esik. Most úgy érzem, hogy lehet mégsem fogunk meghalni itt mindentől távol. Így egy kicsit jobban érzem magam.
2011. dec. 6. 15:32
 12/20 anonim ***** válasza:

Örülök neki. A gyerektartást már fizetheti is, nem kell megvárni, hogy elteljen 1 hónap, ez nem munkahely.

Kérlek ne hagyd magad.

Arra nem gondolt a párod, hogy még a tejed is elmegy a sok idegtől, hogy ő így döntött, pont most?

De komolyan, az okát csak elmondta: És hova költözött?

És mit mondott, mikor megkérted, hogy segítsen szerelni?

2011. dec. 6. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

A tejem már rég elment, már csak a tápszer maradt. Ami egyébként szintén rohadt érzés.

Annyit tudok, hogy Pestre költözött albérletbe. Nem tudta elmondani az okát. Kérdeztem.

Amikor elromlott a villany, mondta hívjam fel a szomszédot. De ő nem tudta megcsinálni. Viszont azóta nem hívott. Nem érdekli, hogy sikerült-e megcsinálni.

2011. dec. 7. 03:39
 14/20 anonim ***** válasza:

Ugyanígy fog eljárni a gyerektartást illetően is, tudja, hogy nem tudsz menni intézkedni.

Ünnepek után menj be a kicsivel, a legközelebbi polgármesteribe és kérd meg a megelőlegezett gyerektartást.

Megelőlegezik, aztán behajtják apukán és mindent elmondanak, és el is intéznek, hogy járjon neked tőle minden ami jár. A gyámügyre menj, mindig nagyon toleránsak és kedvesek.Viheted a picit is babahordozóban akár.

2011. dec. 7. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Ha tápszeres a pici, akkor nem ártana esetleg valami nyugtató, vagy hangulatjavító neked.

soká kapsz időpontot a pszichiátriára, de ha a körzeti orvosodhoz elmégy, ő pár napon belölre kérhet időpontot, illetve írhat is ki neked gyógyszert-csak ne vegyél belőle be többet.

2011. dec. 7. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

gyógyszert nem akarok szedni. Pár éve volt egy nagyon kemény idegösszeomlásom, pánikbeteg is voltam, és elég keményen gyógyszerfüggő. A párom segített kigyógyulni belőle. Most biztos visszaesek, de gyógyszerfüggő nem akarok újra lenni, szóval köszi a tanácsot, ezt kihagyom.

Egyébként nemrég beszéltem vele, ő javasolta, hogy januárban menjünk a bíróságra, ő fizeti, hogy megitéltessük hivatalosan a gyerektartást. Mostmár én is belátom, hogy visszafordíthatatlan a döntése.

2011. dec. 7. 13:45
 17/20 anonim ***** válasza:

O.k. bocs, hogy a gyógyszert ajánlottam, csak gondoltam jobb, mintha rágod a kefét:-D

Az segítene szerintem sokat, ha tudnád az okát és nem csak a bejelentést és szépen megbeszélhetnétek ezt dolgot, a miérteket és szépen válnátok el.

És ezt a bejelentést hogy tette?

Közölte, mintha vett volna egy kiló kenyeret:-)

Vagy tapintatos volt?

2011. dec. 7. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
Felhívott melóból, hogy másnap reggel jön haza összepakolni a holmiját. Én kimentem addig az erdőbe, mert féltem, hogy túl nagy hisztit csinálnék. Ráadásul kommandós volt, nem volt kedvem ahhoz, hogy megverjen. Hamar elborul az agya. Persze minket sose bántott, de ha már nem szeret, akkor ki tudja, hogy reagál.
2011. dec. 8. 05:25
 19/20 anonim ***** válasza:

Nincs busz felétek egyáltalán? Vagy messze van a megálló?

Mi tanyán lakunk,igaz,nem erdő közepén,de tanya.Vannak szomszédok meg minden,de nem szeretem,ha "zavarnak",mi ezért költözünk ide.Olyan,mint egy utca,csak kicsit messzebb vannak egymástól a házak(nagyobbak a telkek,ennyi)

De mi úgy intézzük,hogy busszal járunk,ahova lehet,a város 7 kilométer tőlünk.

Kocsink is van,de tankolni nem vastagon tudjuk :-(

Tanyagondnok erre nincs,minden más nagyon jó.


Te nem tudsz valahogy busszal menni?(én a pár hetes babával is buszoztam,nem babakocsival,hanem hordozóban) akár orvoshoz,akárhova.

Mindig volt helyem :-)


Üdv és kitartás!!

2011. dec. 19. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Azóta mi van veletek? Eszembe jutottál. Írj kérlek.
2012. aug. 18. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!