Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Nem tudom, mit tehetnék, hogy...

Nem tudom, mit tehetnék, hogy jobb legyen a hangulatom? A sok sírás a picire is kihat.3 hónapos kisbabámat egy tanyán nevelgetem.

Figyelt kérdés
3 és fél éve költöztünk ide a családommal. Van két kamasz gyermekem is, akik nem igazán szeretnek velem beszélgetni, a párom Pesten dolgozik, és bár nagyon várta a babát, amióta megszületett, szinte soha nincs itthon. Úgy érzem, el akar hagyni minket, már nem felelünk meg az elvárásainak. A problémám az, hogy hetek óta végigsírom a napjaimat, és félek, ezzel ártok a babámnak. Próbáltam magam tartani, de már nem megy. Nem tudok senkivel beszélni, hisz felénk nem jár senki, el vagyunk dugva egy erdőben. Havonta egyszer jutok be a városba, amikor a gyereket oltásra kell vinnem.
2011. dec. 1. 11:48
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
66%

akkor barátkozz a neten és járj sűrűbben a városba...és keress egy pszichológust egyéni és családterápiára


esetleg vedd igénybe telefonos lelkisegély szolgálat segítségét

2011. dec. 1. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Egy erdőben laknak. Kicsire kell vigyáznia, nincs senki akire rábízhatná, hogy a fenébe menne akár orvoshoz is.Vigye magával a picit?Hasonlóan voltam már, még akkor sem tudtam elmenni orvoshoz, ha már mentőt kellett volna hívni az orvos szerint, mert végül csak elmentem, a szomszéd kezébe nyomtam a gyereket, mert már szinte másztam.Szívbillenyűhiba, 150-es pulzus órákon át-a férjem meg lefeküdt aludni, mert ő dolgozik és fáradt.

Nagyon nehéz helyzetben vagy. Nem tudsz lépni, mert a kicsi nem engedi.Nem tudsz beszélgetni, mert nincs kivel és a pici nem engedi, stb.Kivársz, addig meg szenvedsz.Zsákutca, örvény, nem látod a végét, a megoldást.Sajnos nem tudok segíteni, mert én is így vagyok még nem jöttem rá a megoldásra, csak a sírás az egyetlen amit tudok tenni. A többiek alszanak én meg bőgök.Levelezhetnénk ha van kedved.

2011. dec. 3. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

egy 3 hónapos gyereket simán el lehet vinni hordozóban egy pszichológushoz (aki mellesleg nem orvos) - de akár a két kamasz kölökre is rá lehet bízni


a gyerekkel elmehet be a városba egy játszótérre is - leül és beszélget az anyukákkal, a gyerek meg alszik egyet

2011. dec. 3. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen hidegben jó kis kirándulás.Attól függ van-e jogsija, kocsija.

Van?

3 hónapos gyerek, végigvárja a sort, nem kakál be, és csenden van amíg beszélget anyuci a pszichológussal.

Vannak csendes felnőttek és gyerekek is, akiket úgy kell arrébb rakni, van amelyik kicsi meg alig alszik és sokat sír, közben szopizni, kakilni, pisilni, sírnia kell.

Kérdés a kérdezőnek milyen a kicsije?

Kamaszokra nem lehet rábízni.Hivatalosan nem bízhatja rájuk, ha bármi történik a kicsivel, gondatlanságból elkövetett bűnös lesz az anya.

2011. dec. 3. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

A picit nem tudnám a nagyokra bízni, nem állnak úgy a dolgokhoz, ahogy azt szeretném. Lázadó korban vannak, nem tudnék ilyen komoly felelősséggel bíró dolgot rájuk bízni. Kocsim és jogsim sincs. Egyébként a dolgok időközben már változtak is, mert a párom tegnap elköltözött, bekövetkezett, amitől nagyon féltem.

Egyébként még a hathetes kontrollra sem tudtam elmenni, mivel a várostól 10 km-re lakunk, és ilyen hidegben egy három hónapos gyerekkel ezt az utat nem tehetem meg.

2011. dec. 4. 08:34
 6/20 anonim ***** válasza:
Basszus.szüleid?Testvéred?
2011. dec. 4. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Szüleim rokkantnyugdíjasok, nem tudnak segíteni, igazából nekem kéne őket támogatni, ami lehetetlen. Van egy testvérem, de ő külföldön él a családjával. A régi barátaimmal pedig már igencsak megszakadt a kapcsolat, mióta ide költöztünk a világ végére. Itt nincs közlekedés, nincs semmi.A gyerekeket iskolabusz hozza-viszi, én meg tanyagondnokkal jutok be nagyritkán a városba.
2011. dec. 5. 05:43
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

A párod miért ment el, illetve végleg?

Anyagi gondjaitok is vannak?

Ő, mármint a párod is akarta, hogy oda költözzetek?

Már csak tavaszig kell kibírni és aztán ami eddig rossz volt, az előnyére változik, lehet majd kimenni.

Addig tarts ki kérlek.Addigra a babád is lehet, hogy tipeg már:-)

Írni fogok bővebben, de most nem tudok, bocs.Sokat gondoltam rád ma is.

2011. dec. 5. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm a bátorító szavakat, nagyon aranyos vagy!

Beszéltem párommal, de nem tudta megmondani, hogy miért döntött így. Azt mondta, mint embert szeret, szeretné, ha barátok maradnánk, de már soha nem leszünk egy pár.

Tegnap elromlott a villanyunk, ami nálunk katasztrófa, mivel a víz szivattyúval jön, a kazánhoz is kell a villany. Felhívtam, hisz a szakmája villanyszerelő, de nem érdekelte, így nem hiszem, hogy nagyon foglalkozna a gyerekével. Persze szerencsém volt, mert tegnap érkezett segély, így ki tudtam hívni egy villanyszerelőt, aki megcsinálta, estére már be tudtunk fűteni.

Igen, ő is akarta, hogy leköltözzünk, és még múlt héten is a terveiről beszélt.

Anyagi gondjaink, persze hogy vannak, kinek nincsenek? Gyesből és családiból eltartani 2 kamaszt és egy kisbabát. Nehéz lesz. Dolgozni egyenlőre nem tudnék, innen lehetetlen bejárni bárhová is, és bölcsi sincs a városban. De megpróbálom beosztani a pénzt, akkor még van majd 3 évem, hogy eldöntsem, mit is kéne lépnem.

2011. dec. 6. 05:00
 10/20 anonim ***** válasza:

Nehéz helyzet.

A párodról annyit, hogy azt mondta maradjatok barátok, csakhogy a barátomnak megszerelem a villanyt.

Na és nem oda buda, mert neki van egy gyereke, aki után gyerektartást kell fizetnie.

Mondd csak el neki.

Kérlek

2011. dec. 6. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!