Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha nagyon-nagyon gyenge...

Ha nagyon-nagyon gyenge vagyok, akkor is járhatok konditerembe?

Figyelt kérdés
A suliban engem mindig kitettek a kispadra tesiórán, azon az alapon, hogy gyenge vagyok. Illetve állandóan kilométereket kellett, azt meg nekem nem szabad a lábam és a gerincem miatt. (ez amúgy a futáson kívül nem akadályoz semmit az ortopéd orvos szerint, sőt a gerincnek pont az a baja, hogy összeesett, mert a törzstartó izomzatom nagyon gyenge)Úgyhogy jórészt sétáltam. Így elég gyenge vagyok, és hamar ki is fulladok. Például ha ötven métert futok, hogy elérjem a buszt. Szóval jó lenne, ha nem lennék ennyire gyenge, és nem fájna a hátam egész nap. (24F)
2011. dec. 6. 23:40
 1/8 anonim ***** válasza:

Ha ilyen problémáid vannak kezdj el rendszeresen úszni. Kezd kisebb távokkal, aztán szép fokozatosan növeld.

Jó izomnövelő, nem lesz baja az izületeidnek, növeli az állóképességed, hihetetlen jó étvágycsináló.

2011. dec. 6. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem tudok úszni. A fent említett okokhoz hasonlók miatt. Nem nagyon akartak velem foglalkozni, ezért félreraktak.
2011. dec. 7. 00:22
 3/8 anonim ***** válasza:
Tanulj meg,ha az valóban segít!Nem nagy kunszt megtanulni,de nagyon jó dolog!
2011. dec. 7. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha gerincproblémáid vannak, és fáj a hátad akkor én a súlyzós edzést nem ajánlom mert könnyen komolyabb sérülés is lehet belőle, bár szerintem menj el egy sportorvoshoz, és nézesd meg. Ő mégiscsak szakember, és így látatlanban nem könnyű okosnak lenni.
2011. dec. 7. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
az a baj, hogy senki ne veszi figyelembe azt a realitást, hogy egy konditeremben tudom megoldani azt, hogy valaki foglalkozzon velem (persze pénzért). Bármilyen más lehetőség esetében valószínűleg lemorzsolódnék. A konditeremben nem lehet gerinckímélő dolgokat csinálni?
2011. dec. 7. 00:42
 6/8 anonim ***** válasza:
De lehet kisebb súllyal is edzeni, a lényeg mégis a gyakorlat közbeni szabályos testtartáson van. Ha személyi edző felügyeli az edzést, akkor nem lehet baj.
2011. dec. 7. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Alapvetően két dolgot nem akarok. Megszégyenülni és bebukni. Ebből talán a másodikat meg tudom oldani, ha nem csak rajtam múlik
2011. dec. 7. 00:59
 8/8 anonim ***** válasza:

Már mitől szégyenülnél meg?

Én is kb 40kg voltam vasággyal anno, bár nem voltak hátproblémáim, elkezdtem edzeni, és ahogy jöttek az eredmények úgy vált az életem részévé, ha nem mentem akkor hiányzott is. Kitartás kell, és hogy higgy magadban, akkor el fogod érni a céljaidat az életben.

2011. dec. 7. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!