Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Egyfolytában zúg, cseng a...

Egyfolytában zúg, cseng a fülem; hogy lehetne ezen segíteni?

Figyelt kérdés

Nem olyan szörnyű (még), de ha nem megy semmilyen elektronika, pl. mikor alszom, úgy zúg és cseng a fülem, mintha egy hangos koncertről jöttem volna haza. Pár napja vettem észre, és azóta sem hagyta abba. Igazából nagyon szeretek fülessel zenét hallgatni és sokat ülök a számítógépnél is, ami magas frekvencián, nem feltűnően, de érezhetően sípol. Mióta észrevettem, hogy cseng a fülem, egyáltalán nem tettem a fülemre fejhallgatót, hogy ne rontsak még jobban rajta, de a számítógépnél muszáj ülnöm, mert sokat kell vele dolgoznom és tanulnom is. Lehet ezen valahogy segíteni vagy érdemes elmenni egy szakemberhez vele?

Évekkel ezelőtt láttam egy műsorrészletet a tévében, ami arról szólt, hogy bizonyos embereknek úgy sípol a fülük egyfolytában, hogy sokan öngyilkosak lesznek tőle. Én azért nem tartok itt, de szeretném megelőzni a bajt. Lehetséges az is, hogy ezt már bebeszélem magamnak vagy a stressz váltja ki ezt?

Elnézést, hogy ilyen terjengősre sikeredett a leírásom. Valaki tud ebben segíteni tanáccsal, tapasztalattal vagy hasonlóval? :(


2011. dec. 9. 12:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ha fülessel zenét hallgatsz,akkor lehet hogy a hallásodat rontotta.Ezen kívűl,még lehet a vérnyomástól,és elmeszesedéstől.Az utóbbi,fiatal korban is előjöhet.
2011. dec. 9. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Nekem is cseng halkan olyasmi hang mint a beragadt magas hangú orgonasípok. Voltam hallásvizsgálaton, semmi gond nincs.

Mások azt mondták ez a fülben a vér áramlásának hangja.

Mondjuk én érzékeny vagyok vagyok a magas hangokra hiába hallgatok hangos zenét, pl a suhogódzsekit nem tom elviselni, olyannak hallom mintha körömmel karistolnának táblán.

2011. dec. 9. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Meg néha meg szokott "csendülni" a fülem, egy nagy "tííííí" hang ami pár perc alatt elhalkul a normál fülcsengéssé.
2011. dec. 9. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Nekem igazából nem a hallásommal van baj, mert rendesen hallok mindent, hanem maga a csengés-zúgás zavar. Ez eddig nem volt, ezért aggódom kicsit, hogy ez így marad. Érdemes tehát elmenni vele orvoshoz, vagy még várjak vele, hátha átmeneti?

Köszönöm a hozzászólásokat, továbbra is várom a tanácsokat, egyebeket!

2011. dec. 9. 13:42
 5/12 anonim ***** válasza:
Nekem ezzel a halk magas hanggal nem tudtak mit kezdeni, de ha eddig még nem voltál dokinál, akkor a biztonság kedvéért menj el.
2011. dec. 9. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Ginkgo Bilobát is szokták erre javasolni.
2011. dec. 9. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Viszonylag hamar el kell menni vele fülészetre, mert ha időben kezelik elmúlhat, de kezelés nélkül lehet, hogy végleg úgy marad! Nekem is volt ilyen problémám. Értágító gyógyszert kaptam és rövidesen megszűnt a sípolás.
2011. dec. 9. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Ginkgo Bilobá-hoz szerintem még elég fiatal vagyok. :)

Köszönöm a válaszokat, a következő héten mindenképpen elmegyek orvoshoz akkor, hátha tud segíteni.

2011. dec. 11. 09:46
 9/12 anonim válasza:

Szia!

Én is így vagyok szerda este óta. Én meg is voltam fázva, arra gondoltam attól van. De már nem tudom. Elég szörnyű érzés esténként, mert még napközben nem is veszem észre. Ha Neked segít valami, légyszives szólj! :)

2011. dec. 11. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszoló: Rendben. :)
2011. dec. 13. 16:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!