Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Egyfolytában zúg, cseng a...

Egyfolytában zúg, cseng a fülem; hogy lehetne ezen segíteni?

Figyelt kérdés

Nem olyan szörnyű (még), de ha nem megy semmilyen elektronika, pl. mikor alszom, úgy zúg és cseng a fülem, mintha egy hangos koncertről jöttem volna haza. Pár napja vettem észre, és azóta sem hagyta abba. Igazából nagyon szeretek fülessel zenét hallgatni és sokat ülök a számítógépnél is, ami magas frekvencián, nem feltűnően, de érezhetően sípol. Mióta észrevettem, hogy cseng a fülem, egyáltalán nem tettem a fülemre fejhallgatót, hogy ne rontsak még jobban rajta, de a számítógépnél muszáj ülnöm, mert sokat kell vele dolgoznom és tanulnom is. Lehet ezen valahogy segíteni vagy érdemes elmenni egy szakemberhez vele?

Évekkel ezelőtt láttam egy műsorrészletet a tévében, ami arról szólt, hogy bizonyos embereknek úgy sípol a fülük egyfolytában, hogy sokan öngyilkosak lesznek tőle. Én azért nem tartok itt, de szeretném megelőzni a bajt. Lehetséges az is, hogy ezt már bebeszélem magamnak vagy a stressz váltja ki ezt?

Elnézést, hogy ilyen terjengősre sikeredett a leírásom. Valaki tud ebben segíteni tanáccsal, tapasztalattal vagy hasonlóval? :(


2011. dec. 9. 12:05
1 2
 11/12 anonim válasza:
100%

Elmondom, leírom a saját történetemet.......

Pont 1 évvel ezelőtt, spontán egy eszméletlen erejű zúgás jött a jobb fülembe teljes halláscsökkenéssel.

Azt hittem megőrülök.

SzTK, majd kórház az összes vizsgálat negatív. (MR, neurológia, Carotis, Bera, stb)

Ha minden leleted negatív, akkor az orvosok is találgatnak, hogy megfázás vagy stressz és felírnak egy valag gyógyszert (hogy mire, azt ők sem tudják, de a jutalék az jutalék) ne szedd be.

Lassan csökken a zúgás és a hallás is visszajön, de nagyon hosszú idő, még minden ok lesz.

A zúgás jöhet az agyból vagy a fülből, nekem hála Istennek a fülből jött.

Kitartás, ne ijedj meg, helyre jön, csak hosszú idő.

2011. dec. 15. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ az utolsó kommentelőnek! Kicsit megnyugtatott. :)
2011. dec. 16. 15:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!