Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Pikkelysömör tenyéren és talpon?

Pikkelysömör tenyéren és talpon?

Figyelt kérdés
Egyre csúnyább és nagyobb területre terjed. Akinek van, nincs valami ötlete, hogyan lehet tőle megszabadulni????
2011. aug. 13. 16:25
 1/4 anonim ***** válasza:

Bőrgyógyászhoz menj el, gyógyszert tud felírni rá.

[link]

2011. aug. 13. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Kedves Válaszoló! Bár ilyen egyszerű lenne! Ha alaposan utánanéztél, akkor biztos elolvastad azt is, gyógyíthatatlan... Hónapok óta küzdök vele, vannak betegtársaim, akik hosszú évek óta. Ez most tényleg nem az interneten utánanézésre irányuló kérdés, hanem olyanokhoz szól, akik benne vannak.

Megszámolni nem tudom, hányféle krémet írt fel már a bőrgyógyász, a patikában kapható szinte összes, erre a betegségre való dolgot kipróbáltam, gyógynövényeket, olajokat is stb.

Szóval: Ha valakinek esetleg valami bevált, annak válaszát várom nagyon...

2011. aug. 13. 18:22
 3/4 anonim ***** válasza:
Tény,hogy gyógyszer még nincs erre,viszont a férjem most jött haza a tengerről és a sós víz teljesen eltüntette a pikkelysömörét.Tudom,hogy az ember nem teheti meg,hogy mindig a tengerre járjon,ezért mivel én pedikűrösnek készülök,van most egy olyan módszer ami kifejezetten erre a betegségre is irányul,ez pedig a halpedikűr.Ennek érdemes lenne utánaolvasnod sajnos nálam még nem volt ilyen beteg,nem tudom mennyire válik be,de veszteni való nincs.A youtube-on vannak videók is erről.Én javasolnám!De,nem elég egy alkalom,többször kell menni!!!Ez azért fontos,mert az emberek hajlamosak csodát kreálni:-)
2011. aug. 15. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A krémeket szerintem felejtsd el. Keress egy másik bőrgyógyászt, aki felír neked immunszupresszánst, esetleg monoklonáris antitestet (ustekinumab, secukinumab, stb.). Ez utóbbiakat injekciózni kell, de kevesebb a mellékhatásuk, mint az előbbieknek. Vannak kísérleti szerek is, az egyik ismerősöm lánya, pl volt klinikai kísérleten, és elég jól működött neki az új szer. Szóval ilyennel is be lehet próbálkozni. A tengerparti nyaralás is segít, de nem feltétlen a sós víz, hanem inkább az UV fény miatt. Az UV fény blokkolja a hibás IL23/IL17 tengelyt, ami az autoimmun betegséget okozza.
2016. ápr. 10. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!