Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi az igazság a marihuánáról?

Mi az igazság a marihuánáról?

Figyelt kérdés
Sok helyen nézegettem, hogy káros e vagy nem, de mindenhol mást írnak. Egyik helyen hogy káros , meg függőséget okoz, máshol pedig hogy ezernyi jó hatása van. Akkor most mi az igazság?
2011. dec. 23. 12:17
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Hello!


Látom a média agymosása még mindig működik=))...


Először is...

Van a THC, ami a rendes fűben található, és évezredek óta szívják... Aztán vannak szintetikus dolgok, amik még életükbe nem találkoztak THC-val (ezért volt legális)...

Másodszor...

A kender még véletlenül sem pusztította az agysejteket... Idegrendszeri problémákat sem okoz... Fizikai függés megint csak kérdőjel...

Harmadszor...

A drogosok 100%-a anyatejjel kezdte... Attól még nem biztos, hogy mindenki aki anyatejen nevelkedik drogos lesz...

2012. jan. 20. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 Ehhh...Norboc válasza:
nagyon viccesvagy.... szintetikus anyagokról kibeszélt itt? ittmost fűről van szó, de most csak kérdezek vmit, szerinted van olyan dolog ami kellemes közérzeted, bizsergést, jókedvet ad káros hatások nélkül? méghozzáá dohánnyal kevered bele, szóval már nem egészséges, de télleg szted van ilyen? mert sztem túl szép, hoy igaz legyen és mondtam RENDSZERES használat esetén, szted ha naponta füvezel az nem okoz ilyen hatásokat?
2012. jan. 20. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Hello!


Köszönöm szépen=))...


A szintetikus füvet először te hoztad fel, bio fű néven, és azt állítottad, hogy ez THC, vegyszerrel átitatva... Ez viszont így nem igaz... THC csak a rendes fűben van, a bio fűben más van...

Igen szerintem van (nem is egy)...

A dohányról ki beszélt itt? Füvet rengeteg féle képpen lehet fogyasztani...

Rendszeres használat... Már mindegyik tünetet hallottam, csak egyet se hiteles forrásból... Van haver aki naponta szív... Egyszer nem jöttek össze a dolgok... Egy hónapig nem szívott, és még csak hasonlót sem tapasztalt...


Az agysejtekről és az idegrendszeri problémákról (gondolom itt a skizofréniára gondoltál)...

A fű elsősorban a hippokampuszra és a prefrontális kéregre van hatással... Nem írtja őket csak megzavarja... A skizofréniáról meg:

[link] ...

2012. jan. 21. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 Ehhh...Norboc válasza:
figyelj ti biztos tapasztaltabbak vagytok én csak azt mondom amit a biológia tanáromtól hallok vagy forrásokból látok...
2012. jan. 21. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Van jó és rossz tulajdonsága. A jó a gyógyhatása és a nyugtató hatás (betépett hatás). aki egysszer egyszer füvezik az nem káros. de aki durván füvezik annak károst mert szétbassza az agát tönkremegy a memóriád. amikor füvezel a szervezeted ellenáll és ellenanyagot termel. ez egyre több ellenanyag lesz agy többet kell szívnia annak aki sokat füvezik. majd ha már nem hat neki a fű (szétszívta magát) áttér egy keményebb drogra mint pl (heroin). a fű okoz függőséget de ez attól függhogy menyjire vagy rákatanva azzal hagyjon engem mindenki h a fűben nincs nikotin tudom h nincs de a cigibe se a nikotin miatt szoksz rá. aki pl szétszívja magát a fűtől és rátér a heroinra vagy mittdom én mire az csak nem fog eggyet gondolni hogy ő újra elkezd füvezni mert hogy "függő". tehát fizikai függőséget nem okoz de szellemit igen.....de ennek ellenére is Legalize it !:)
2012. febr. 24. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:

Persze jah, már nem tudok betépni 0.5től se, benyomok egy kis herkát...


Annyira szeretem ezt a sok felvilálágosult embert, hogy az valami hihetetlen :) Nézzetek egy eu v. USA statisztikát hol a legkevésbé elterjedtek a kemény drogok -vagy akár a 100 főre jutó máj betegségben elhunytak száma-, és ne essetek hanyatt ha Hollandia mutatja majdnem -ha nem teljesen- a legjobb számokat. (persze biztos köze van ahhoz is hogy az életszínvonal is magasabb)


De azért igyátok a sok mocskos szennyezett cefrét mivel az legális, és abból biztos nem lehet baj (kis és nagy mennyiségbe is károsabb a fűnél), meg abból legalább állambácsi is vehet egy új audit.


Elnézést ha kicsit szélsőséges oldalát próbáltam bemutatni a dolognak, de nem szeretem ha agymosott, kevés/semmilyen forrásból, saját tapasztalat nélküli emberek akarnak dolgokat megmagyarázni tényként, miközbe annak köze nincs a valósághoz. (de szerencsére elégge felnőtt már a társadalmunk ahhoz, hogy egyre kevesebb ilyen legyen)


Hozzászólásommal senkit nem szeretnék ösztönözni semmire, maximum arra hogy mielőtt bármiről is véleményt formázna, tájékozódjon, nézzen körül a környezetébe és a nagyvilágba. További szép napot mindenkinek! :)

2013. máj. 17. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!