Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha erősen lecsökken a vasszint...

Ha erősen lecsökken a vasszint attól lehet ez?

Figyelt kérdés
Fogamzásgátlót abbahagytam , majd spirálom lett, ami miatt erős vérzésem volt. A vasszintem 23- ról lecsökkent 7.6-ra . Az alsó ajkam nyálkahártyája időnként levált. Okozhatta a vashiány?
2011. dec. 27. 11:46
 1/4 anonim ***** válasza:
dokid mit mondott?
2011. dec. 27. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nos, nekem is volt alcsony a vasszintem nekem azt hiszem 9,7 volt. Én mindig fáradt és nyűgös voltam, nem tudtam tanulni.

De szerintem a fogamzásgátló okozta:)) Majd egyszer kukkancs a mellékhatásaira, konkrétan betelik velük egy -es lap.

2011. dec. 27. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Vashiány nagyon sok furcsaságot okozhat.


A spirál helyet valami mást kéne választanod, hosszú távon nem kívánatos dolgokat okozhat..


Amennyiben tartósan alacsony marad a vasszinted, vegyél szárított csalán teát, és kortyolj belőle üresen el egy-egy csészével naponta. Tavasszal pedig a friss csalán hajtásokból főzz egy hétig teát, az rendbe fog tenni, és újra életerős leszel.


Addig pedig vegyél fagyasztott spenótot, és ha szereted akkor gyenge főzeléket készíts belőle, ha nem vagy oda érte, akkor vannak spenótos ételek.


Ezen dolgok jobban hasznosulnak, és hosszú távon hasznosabb, mint a folsav, tardiferon kúra.

2011. dec. 27. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

A csalántea nagyon jó ötlet!

Igen az erős vérzéstől lehet a vashiány!


Amit még ehetsz: máj, spenót, aszalt gyümölcsök, mák, gomba, tojás+ valami vastabletta, amire kérdezz rá a gyógyszertárban.

2011. dec. 27. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!