Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mitől hízhattam ennyit?

Mitől hízhattam ennyit?

Figyelt kérdés

Mindig is volt jó néhány kg súlyfeleslegem, kb 1 évig vagy még tovább kb 75 kg voltam. Utoljára nyáron mértem magam és akkor is annyi voltam. Nemrég volt a suliban alkalmassági vizsgálat és ott azt mondták 86 kg vagyok :O

Én is érzem és látom magamon hogy híztam kicsit na de azt azért nem gondoltam volna, hogy ez a rövid idő alatt 10 kg-ot. Nem eszek mást és nem mozgok se többet se kevesebbet mint eddig. Ez mitől lehet?! :(


2011. dec. 27. 20:38
 1/8 anonim ***** válasza:

a) rossz a mérleg, ami nem kizárt

b) nem akarlak megijeszteni, de pehet pl pajzsmirigy, nem ártana kivizsgáltatnod magad

2011. dec. 27. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
sok oka lehet, a barátomnak pl pajzsmirigy problémái voltak és ezért fogyott, ha alulműködik akkor asszem hizik az ember hiába figyel oda magára.
2011. dec. 27. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Igen lehet pajzsmirigy alul, vagy felülműködés.

Vizsgáltasd ki és kérd még cukorvizsgálatot is az orvosodtól.

2011. dec. 27. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Igen, pajzsmirigy alulműködéstől is lehet, de mindegyik hormonprobléma okozhat hízás-fogyást, ezért kérj beutalót endokrinológiára.
2011. dec. 27. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat. És ha pl valami pajzsmirigy probléma akkor azt lehet gyógyszerrel kezelni vagy hogy működik ez?
2011. dec. 27. 22:12
 6/8 anonim ***** válasza:

Ha pajzsmirigy alulműködés akkor kiderítik az okát, vagy jód vagy konkrét hormonpótlást kaphatsz(annyi a mázli a pajzsmiriggyel, hogy ha jól állítják be a gyógzzsernek nincs mellékhatása).

De amúgy nem is értem hogy a suliorvos miért nem küldött orvoshoz...

2011. dec. 27. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Menj endokrinológushoz, ő vért vesz, és annak az eredményétől függ, hogy mi lesz a továbbiakban.
2011. dec. 28. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Ez most egy új iskolaorvos, nem tudhatta hogy korábban hány kg voltam ill. mennyi idő alatt híztam ennyit :S

Én meg hirtelen köpni-nyelni nem tudtam a meglepődöttségtől. Na akkor a jövő évet dokival kezdem :/

2011. dec. 28. 23:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!