Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit jelent a következő vizsgál...

Mit jelent a következő vizsgálati eredmény? EEG-vizsgálatról volna szó.

Figyelt kérdés

Éber, nyugalmi állapotban készült felvétel. Orientált beteg. Háttéraktivitás:a hátsó területen 10 Hz-es,40 uV-os aktivitás dominál. Számottevő oldal különbség nincs. Hyperventilláció:novum nem volt. Fotostimuláció:novum nem volt. Vélemény:Fiziológiás EEG.


Kiegészítésként-előzmények:

Jelenleg tünet- és panaszmentes. Tegretol CR 2x200 mg-ot szed. 2002-ben agyvérzése volt, melynek hátterében cavernoma igazolódott, melyet 2003-ban műtöttek. Műtétig gyógyszert szedett, majd fokozatosan elhagyta. 2010-ben ismételt rosszulléte, mely tudatvesztéssel nem járt, stressz szituációhoz köthető. Rosszulléte jellege egyértelműen nem tekinthető epileptiformanak.



2011. dec. 28. 01:10
 1/5 anonim ***** válasza:
Teljesen ok.
2011. dec. 28. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ. Még egy dologra szeretnék választ kapni, még pedig, hogy mi az a fiziológiás EEG. Próbáltam utána járni, de nem találtam számomra egyértelmű magyarázatot..
2011. dec. 28. 02:53
 3/5 anonim ***** válasza:

Teljesen "életszerű", olyan, amilyen normális körülmények között mindenkinek lenni szokott, amilyennek lennie kell.


Értelmesebben nem tudom körülírni, de majd hátha másnak sikerül. :)

2011. dec. 28. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Húha, lehet, hogy hülyeséget írtam...

Most már én sem tudom. :D

Az lehet, hogy inkább az eeg-"felvétel típusa".

Na bocsi, majd jön vki, aki útbaigazít. :)

2011. dec. 28. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Fiziológiás=normális. Pont olyan, amilyennek lennie kell.
2011. dec. 28. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!