Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Lehet kiegyensúlyozott,...

Lehet kiegyensúlyozott, boldog életet élni barátok nélkül? (Lent folytatom)

Figyelt kérdés
Úgy alakult (eddig) az életem, hogy nem sodort az élet mellém őszinte, igaz barátokat. Sokat szomorkodtam és még többet gondolkoztam emiatt. Volt, hogy beletörődtem, vagy elkezdtem barátokat keresni mindenféle módon, de sajnos nem sikerült. Létezik, hogy valakinek egyszerűen nincsenek barátai? Nem vagyok az a kimondott partyarc, nem járok el bulizni és egyedül egy csomó más helyre sem megyek érthető módon. Igaz, kicsit furcsa vagyok és nehéz természetem van, de nem gondolom, hogy elviselhetetlen lennék. Lehet, hogy nem vagyok olyan, mint a többi korombeli, de igazán odaadó és önzetlen tudnék lenni egy társas kapcsolatban. Lehet az ilyesmi sorsszerű, vagy az én hibám? Az egyedüli társaságom az édesanyám. Ez nem túl normális 20 évesen, ugye?
2012. jan. 2. 14:51
 1/3 anonim ***** válasza:

Nekem voltak barátaim. Igazi gyermekkori "igaz" barátok. Egyikük megnősült és nem hívott meg az esküvőre sem (pedig az ingyen van). Másik összejött a volt csajommal és ellenem fordította a csaj bosszúból. A harmadik megnősült és a feleségének nem vagyok szimpatikus és a többit találd ki... Nem beszéltem velük évtizede. Így nincs barátom, de nem hinném, hogy nem lenne kiegyensúlyozott az életem így is. Tehát én hiába vagyok önzetlen és odaadó barát, le sem szarja senki, és ennyi idősen már nincs "haverfelvétel"... Ezt úgy értem, hogy negyvenhez közel vagy felette már nem alakulnak ki olyan szoros barátságok.


36/F

2012. jan. 2. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Nem vagy túl bizakodó, hallod-e! :-)

Köszönöm a választ, valahogy sorsszerűnek tűnik a te történeted is.

2012. jan. 2. 19:19
 3/3 anonim ***** válasza:

Minden bizonnyal valahol ki kell élnie az embernek a szociális igényeit, hogy kiegyensúlyozottnak és boldognak vallhassa magát. Netán egy párkapcsolatban, illetve olyan társaságot teremteni maga köré, ahol nem áltatja magát, hanem tudja, hogy kitől mire számíthat. (Lehet ez akár egy hobbitevékenység, amit rendszeresen együtt űzöl ugyanazokkal a szimpatikus arcokkal.)


Amúgy totál megértelek, én is úgy látom, hogy az őszinte, igaz barát az ma már csak egy illúzió, amit az ember belelát valakibe, amíg nem esik pofára. Mindenesetre ne add fel! Járj nyitott szemmel, hiszen ki tudja.:) (Szerintem a lényeg csak annyi, hogy kényszerűségből ne avanzsálj "igaz baráttá" valami havernak is gyenge figurát.)

2012. jan. 4. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!