Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Már korábban is észrevettem,...

Már korábban is észrevettem, hogy körömfestés után a körmeim besárgulnak/barnulnak, de általában egészséges színük van. Mitől lehet ez? Vitaminhiány?

Figyelt kérdés

Más: a lábam körmeivel is ugyanez a helyzet, de azok maguktól produkálják ezt, és már elég régóta tart is. Nem hiszem, hogy körömgomba lenne ebben az esetben a tettes, mivel nem vastagodnak a körmeim, nem viszketnek, és szépen nőnek is. (Azt olvastam, hogy a körömgombától lelassul a köröm növekedése...)

Orvosnál még nem voltam, mivel amúgy sem szoktam papucsban járkálni, vagy strandolni, télen meg senki sem nézi a zokni miatt. :)

Előre is köszönöm a válaszokat.


2012. jan. 3. 22:30
 1/5 anonim ***** válasza:

Amikor gagyi, rossz minőségű vagy régi lakkot használtam nekem is besárgultak.

Ha egy kicsit nem lakkozod és utána is olyan azzal már érdemes lenne elmenni az orvoshoz. Egy kenőcs vagy tabletta segíteni fog.

2012. jan. 3. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A kezeden a lakk fogja sárgásra, de a lábadon tényleg lehet gomba.
2012. jan. 3. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha színtelen lakkal kezded a festést, és arra viszed fel a színest, akkor nem fog besárgulni.
2012. jan. 4. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, az utolsó válaszoló tippét pedig mindenképp kipróbálom, mivel nincs pénzem márkás körömlakkokra:)
2012. jan. 4. 20:19
 5/5 anonim ***** válasza:
Használj mindig valamilyen alapozó lakkot. Ez megóvja körmeidet az elszíneződéstől,és ha olyan az alaplakod,akkor még erősíti is a körmeidet! :)
2012. jan. 6. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!