Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Elég sok anyajegyem van, és...

Elég sok anyajegyem van, és sok olyan van közöttük amelyek világos szibüek alapból, de van bennük sötét szín is. Ez már kiskorom óta igy van. Ugye nem melanoma vagy bőrrák? Nézegettem melanomáról képeket és félek, hogy esetleg az van. Ugye nem?

Figyelt kérdés
2009. máj. 23. 19:28
 1/3 anonim ***** válasza:
az nem baj, sőt az összes nem anyajegy, csak barna folt, anyajegynek azt nevezik, ami már születésed óta rajtad van, már az anyukád hasában is. Ezek nap foltok, és csak akkor gyanusak, ha dudorosak, esetleg ami eddig világos volt az később elszineződik, sötétebb lesz vagy fordítva, ha világosabb kör alakul ki a folt körül, vagy növekedni kezd. nem szabad napozni, vagy szolinak kitenni. nem árt egy bőrgyógyász véleménye.
2009. máj. 23. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia! Én a héten voltam bőrgyógyásznál mert én is be voltam parázva. Volt több gyanús anyajegyem is, de kiderült hogy mind egészséges és ártalmatlanok. Ami a leggyanúsabb volt, arra ránézett a doki (detoszkóp nélkül) és mosolyogva kérdezte tőlem hogy ez miatt aggódtam ?! Mert annak az anyajegyemnek nincs szerkezete és ezért néz ki úgy ahogy ... de azért megnézte mindet detoszkóppal. Vannak dudoros anyajegyeim is, azok is egészségesek szerencsére :) Úgyhogy ne aggódj, nekem évről évre egyre több van sajnos :)

De azért menj el dokihoz szerintem hogy megnyugodj:)

2009. máj. 23. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Csak annyival egészíteném ki, hogy - gondolom - dermatoszkóp, és nem "detoszkóp".
2010. júl. 3. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!