Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hány foknál látható szabad...

Hány foknál látható szabad szemmel a gerincferdülés? Hány foktól veszélyes, hány foktól kell műteni? Hány foknál fáj, naponta?

Figyelt kérdés
Amíg nem megyek ortopédiára, aggódom. Érdekel, valaki tud-e mondani valamit.

2012. jan. 7. 13:03
 1/3 anonim ***** válasza:

A típusairól, mértékéről, az ezekkel összefüggő korrekciós módozatokról elég sok, használható információt lalálsz itt:

[link]

2012. jan. 7. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 tetris ***** válasza:

Az én gerincem úgy kanyarog, mint egy szerpentin. Kislány korom óta van gerincferdülésem, de még soha, semmilyen gondom nem volt belőle. Nem fáj, nem korlátoz semmiben. Egyedül én tudok róla a családban, még a férjem se vette észre, pedig 30 éve vagyunk együtt.

Csak annyi látszik, hogy ha szembe állok a tükörrel, akkor a bal oldalon egy kicsit jobban bemegy a derekamnál, mint a másik oldalon. De alig észrevehető.

Ha cicahátszerűen lehajolok, akkor látszik, hogy az egyik oldal magasabban van, mint a másik. De ez csak esztétikai hiba, fájni nem fáj.

Gyerekkoromban sokat nyaggattak azzal, hogy tornázzak, de én ezt mindig is utáltam.

2012. jan. 7. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Tornázni, úszni KELL.

Félni NEM KELL.

2012. jan. 7. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!