Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Melyik a legjobb C-vitamin?...

Melyik a legjobb C-vitamin? Te melyiket szeded és egyáltalán mennyit kell naponta?

Figyelt kérdés
2012. jan. 7. 11:29
 1/9 anonim ***** válasza:

Annyi vita megy erről szóval előre tudom, hogy lepontoznak majd, de egészséges embernek elég 500 mg/nap, ezen felül az étkezéseddel próbáld bevinni a vitamint.

Én szimplán a legolcsóbb, csipkebogyós C-vitamint vettem.

2012. jan. 7. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én a Cetebe -t szedem, 500mg. Naponta 1-szer.
2012. jan. 7. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
Én Actival max-ot szedek,naponta 1x! Többet nem éri meg be szedni mert nem veszi fel a szervezeted csak ha olajosabb ételeket eszel :) (de tablettát akkor is felesleges bevenned többet) Azokat a vitaminokat inkább olajos öntetes saláta...gyümölcs,stb ezek pótolják!
2012. jan. 8. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
Citromot és narancsot, meg más gyümölcsöket is fogyasztok, meg homoktövist kristályos formában és élőben. Egy általam nagyon elismert orvos mondta egyszer: "Ha az ember számára megfelelő lenne a C vitamin, Isten miért tökölt volna a naranccsal?"
2012. jan. 8. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 _Gabe_ válasza:

Télen 1000, nyáron 500 mg/nap.

Legjobb, ha zöldség, gyümölcs formájában kerül be.

Ha nem, akkor a legegyszerűbb természetes alapú C-vitamin a megfelelő.


Ha több kerül a bevitelre, nem gond, nem tudod "túladagolni". Mivel a C-vitamin vízben oldódik, így egyszerűen kipisiled a nem szükséges mennyiséget.

Ez a vesét terheli meg.


Ugyanez a helyzet a, ha lassú lebomlású tablettát használsz. A beviteli mennyiség adott, a lassú lebontás miatt szintén folyamatos munkában van a vese.

2012. jan. 8. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:

Hy.


1000mg Dr. Lenkei C vitamin.

Szétszedem a kapszulát bele teszem a port 1.5 ásványvízbe.

1 nap alatt megiszom, fokozatosan viszem be.

2012. jan. 8. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Sunlife VitaminC 100g por, 1 kanállal, pohár vízben oldva.
2012. jan. 15. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
lemaradt napi 1x.
2012. jan. 15. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ajánlott, Napi adag 500-1000 mg.
2012. febr. 4. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!