Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hirtelen pánikroham esetén...

Hirtelen pánikroham esetén mit lehet kezdeni az illetővel?

Figyelt kérdés
17éves lányról van szó akin eddig éjjelenként jöttek a rohamok de mostanra napközben reszketés félelem illetve hasi-melkasi szúrások ill.heves szívdobogás jelentkezik.Azt tudjuk,hogy ha mellete van valaki nyugtatja jobb lesz de,ha egyedül van mit kezdjen magával??Remélhetőleg értelmes válaszokat kérek.Köszi
2012. jan. 7. 14:56
 1/5 anonim ***** válasza:

Gondolom, kapott nyugtatót, azt vigye magával, és ha érzi, hogy jön roham, akkor vegye be. Üljön le, esetleg ha az segít, hívjon fel valakit, hátha úgy nem érzi magát annyira egyedül.

Megelőzésként pedig próbálja meg "szuggerálni" magát, ki kell tapasztalni, mi válik be nála. Nekem az utcán közlekedéssel volt bajom, ezért azt mantráztam, hogy már csak tíz perc és megérkezem, már csak kilenc perc, különben is évek óta közlekedem itt, nincs miért pánikolni. Aztán ha mégis jött, akkor is mentem tovább, mantráztam a perceket.

De nagymamámnak pl. az jött be, hogy vitte magával a nyugtatós dobozt, és időnként belenyúlt a táskájába és megfogta, ez már önmagában megnyugtatta őt.

2012. jan. 7. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 tetris ***** válasza:

A legfontosabb, hogy ki kell deríteni, hogy nem áll-e a háttérben szervi baj. Ha minden ilyesmit kizártak az orvosok, akkor lehet kijelenteni, hogy ez pánikroham. Ebben az esetben is van segítség. El kell menni egy pszichiáterhez, aki gyógyszerrel és/vagy pszichoterápiával tudja oldani a betegséget.

Ha budapestiek vagytok, akkor létezik egy olyan, hogy "Pánikcentrum". Elérhetőséget sajnos nem tudok, de ott direkt erre specializálódott szakorvosok vannak. A neten biztos ki lehet deríteni, hogy hol vannak. Nem magán rendelő, nem fizetős.

2012. jan. 7. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat..Igen nála meglett állapítva,hogy ez igen pánik betegség de a gyógyszerek nem segítenek rajta valahogy nem nyugszik meg.Én a kollégiumi szobatársa vagyok és ezért érdeklődöm nehogy kellemetlen meglepetés érjen és ne tudjak segíteni!
2012. jan. 7. 23:24
 4/5 tetris ***** válasza:

A pánikbetegség oka kétféle lehet. Lelki eredetű, és fizikai ok.

A fizikai ok egy agyi anyagcserezavar, ami a szerotonin nevű hormon átadás-átvételi zavara az agyi idegpályákon. Ezt lehet orvosolni a gyógyszerekkel.

Mivel ez nála nem hatott, akkor valszeg a lelki ok lesz a kiváltója a pánikrohamoknak. Ennek megoldása pedig egy pszichoterápia. Lehet, hogy csak hosszabb idő eltelte után fog kiderülni, hogy mi blokkolja le, mi váltja ki a rohamokat. Próbáld meg őt meggyőzni, hogy kérjen szakmai segítséget, mert ez magától nem nagyon szokott rendeződni.

Azzal bíztathatod őt, hogy nagyon elterjedt betegségről van szó, sokan vagyunk benne, és van rá megoldás. Régebben sokkal rosszabb volt, mert hisztériának vélték.

Egy biztos. Ha azt hallja, hogy "szedd már össze magad, nincs semmi bajod", ez csak olaj a túzre. Egy pánikbeteg nem tudja uralni a rohamokat, vagy csak nagyon nehezen, még a betegség kezdeti szakaszában. De ha már kialakult a betegség, akkor a legtöbbször csak orvosi segítséggel lehet urrá lenni rajta.

(Nálam az agyi anyagcserezavar miatt alakult ki, gyógyszerrel tökéletesen rendben vagyok.)

2012. jan. 8. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm igyekszem vele leülni és rászedni a szakemberre!Ő jár pszichiáterhez de panaszkodik rá,hogy gyógyszereket ír mást nem nagyon csinál.Szerintem orvost kellene váltania.
2012. jan. 8. 16:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!