Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért olvasunk mostanában...

Miért olvasunk mostanában ennyi "Hogyan legyek beteg? ", "Hogyan betegedjek le holnapra" témájú kérdést?

Figyelt kérdés

Az én időmben nem volt trendi hiányozni a suliból (pedig csak 26 éves vagyok), a "mai fiatalok" miért nem bírják ki, hogy iskolába kell járniuk? Nem könnyebb otthon egyedül feldolgozni az anyagot, senki nem magyarázza el... mire jó hát?

Lehet, hogy a kategória nem megfelelő, elnézést.


2012. jan. 14. 15:41
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Én 24 vagyok, de az én "időmben" simán "trendi" volt hiányozni.

Mi is mentünk orvoshoz a nagy semmivel, meg szemészetre, vérvételre, hogy mondjuk ne írjunk aznap dolgozatot.

Ez mindig volt, és mindig lesz.

Majd egyetemen rájönnek, hogy maguk alatt vágják a fát.

Nem voltunk mi sem jobbak egy csöppet sem, mint a mai gimnazisták.

2012. jan. 14. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Feltehetően voltál annyira kreatív, hogy nem kellett kiírnod a gyakorikérdések.hu-ra, hogyan lóghatnál (vagy bármilyen, akkor élő oldalra)...

Akkor ezek szerint csak nálunk nem volt ez divat. Meglepő (számomra), hogy minden héten belefutok minimum egy ilyen kérdésbe.

2012. jan. 14. 15:51
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát, ja!

Én megoldottam.

Mondjuk szándékosan soha nem lettem volna beteg.

De akkoriban elég beteges voltam, szinte havonta voltam lázas, meg folyt az orrom, így, ha már untam a sulit, és szünetet akartam, akkor elmentem az orvoshoz és kiírattam magam.

De persze nem minden megfázásnál, mert akkor kirúgtak volna.

Meg persze olyan is volt, hogy féltem a matek dolgozattól, ezért akkor mentem el a szemészetre, hogy úgy érzem, romlott a szemem.


A te sulid volt szerintem nagyon "elit", nálunk mindenki lógott orrba-szájba, ha tudott.

2012. jan. 14. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
63%

Azért, mert még nem voltak betegek. Jó lenne , ha megismernék a gyermek haematológiát, az életükért küzdő leukémiás és daganatos gyerekeket, ha látnák iszonyú fájdalmukat....bár ezekben a gyerekekben sem értelem, sem érzelem nincs. Természetesen, csak a lógós semmirekellőkre gondolok.

Érdekes, egyszer bekerült egy 15 éves kis kamasz lányka a Klinikára, leukémiát diagnosztizáltak nála. Elmesélte, hogy mindig lógni akart, ezért mindent kitalált, hogy hiányozhasson. Még örült is, hogy beteg lett, s nem kell iskolába járnia. A sors fintora, hogy két hónap múlva meghalt. Nagyon sajnáltam, rengeteget szenvedett a végén...mindig ő jut eszembe ezekről a buta gyerekekről. szomorú, mennyire buták és korlátoltak.

2012. jan. 14. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
82%

4. válaszoló jól mondja!

Na meg persze az ilyen lógós diákoknak a munka is fájni fog. Hiszen már most is fáj nekik, ha az iskolába ki kell bírniuk pár órát, ne adj Isten tanulniuk kell. Hiába a tudástól félnek, mint más a tűztől. De majd, amikor nem irodában fognak dolgozni, hanem a gyárban gürcölnek, akkor meg már hiába sajnálják, hogy nem tanultak. Már, ha egyáltalán elmennek majd dolgozni és nem eltartatják magukat az állammal...

2012. jan. 14. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
66%
Aki direkt akar beteg lenni, az tényleg beteg, de elmebeteg!
2012. jan. 15. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
öööö tudom jó későn válaszolok, de ez a kérdés marhaság. egész életemben színötös tanuló voltam, most is, pedig egy olyan erős gimibe járok ami benne van az ország top 10 legerősebbjében. és tudjátok mit? én is próbálkoztam már ezzel, nem azért mert nem bírok megtanulni valamit, hanem azért mert könyörgöm GYEREK voltam, szerintem ilyenkor mind követünk el butaságokat, vagy csibészségeket, ez hozzá tartozik. ha ti nem csináltatok ilyeneket, az a ti dolgotok.
2015. nov. 28. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!